کد خبر: 739004 A

نماینده معاونت توسعه و کارآفرینی وزارت کار مطرح کرد؛

معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال و در ذیل آن دبیر خانه شورای عالی اشتغال کشور در اسفند سال گذشته اقدام به طراحی سامانه‌ای با عنوان سامانه ناظر کرده است. این سامانه به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل سیاست‌ها وبرنامه های اشتغال کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی محرم خوانی (نماینده معاونت توسعه و کارآفرینی وزارت کار) در نشست خبری سامانه‌های شفافیت و سامانه ناظر مرکز فرماندهی و کنترل سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور اظهار داشت:وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال مسئولیت هماهنگی بین دستگاهی را دارد. یکی از اصول مهم ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها و نهادهای تاثیرگذار در حوزه اشتغال است.

وی افزود: به همین منظور معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال و در ذیل آن دبیر خانه شورای عالی اشتغال کشور در اسفند سال گذشته اقدام به طراحی سامانه‌ای با عنوان سامانه ناظر کرده است. این سامانه به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور است.

نماینده معاونت توسعه و کارآفرینی وزارت کار اضافه کرد: مهم‌ترین وظیفه این سامانه ایجاد عرضه و تقاضا در حوزه اشتغال و همینطور ایجاد هماهنگی بین دستگاهی است. مهمترین مزیت آن ایجاد پویایی در طرح های کلان کشور برای اشتغال است. تعادل‌بخشی در عرضه و تقاضای بازار کار، پایش برنامه‌ها و سایست های مهم کشور و از جمله سیاست های سیزده گانه ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه اشتغال فراگیر و روستایی و پایش نحوه تخصیص و توزیع منابع اشتغال(اعتبارات و تسهیلات)، پایش شاخص های اشتغال نیز از محاسن این سامانه است. تحلیل زنجیره عرضه کسب و کار با اطلاعات این سامانه امکان پذیر تر خواهد بود.

وی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به گزارشاتی که از این سامانه می‌گیریم، بتوانیم نسبت به گذشته سیاستگذاری بهتری داشته باشیم.

وزارت کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر