کد خبر: 738972 A

مدیرکل امور حقوقی و استان های صندوق بازنشستگی کشوری از بازگرداندن یک ملک تجاری به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان به اموال و سرمایه‌های بازنشستگان این صندوق خبر داد.

به گزارش ایلنا، با همکاری هلدینگ عمران و ساختمان تراز پی‌ریز و با پیگیری‌های حقوقی و قانونی، توانست یک ملک تجاری متعلق به صندوق و بازنشستگان را که غیرقانونی به یک شرکت تجاری واگذار شده بود، به اموال صندوق بازگرداند.

ساقی مدیرکل امور حقوقی و استان‌‌‌‌های صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه وظیفه صندوق بازنشستگی کشوری حراست از سرمایه‌های موجود است، گفت: این ملک در خیابان باب همایون و محله بازار تهران به مساحت ۲۱۸۰ متر مربع واقع شده و در مجموع از ۹۷ واحد تجاری تشکیل شده است.

وی افزود: ارزش این ملک تجاری ۱۰۰ میلیارد تومان است که خوشبختانه پس از ماه‌ها تلاش و پیگیری حقوقی به مجموعه اموال صندوق بازگشت.

مدیرکل امور حقوقی و استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: این اداره‌کل در حال حاضر پیگیر قانونی بازگشت اموال دیگری چون ملک مینی‌‌‌‌سیتی تهران، عظیمیه کرج و دو ملک واقع در خیابان‌‌‌‌‌های مطهری و سپهبد قرنی است که در صورت تعیین تکلیف آنها، اطلاعات و جزئیات بازگشت این اموال به صندوق بازنشستگی کشوری در اختیار بازنشستگان به عنوان سرمایه‌‌‌‌داران اصلی این صندوق قرار خواهد گرفت.

ساقی درخصوص رسیدگی به پرونده‌‌‌‌های مطرح در دیوان عدالت اداری اظهار داشت: خوشبختانه امسال دیوان عدالت اداری رضایت خوبی نسبت به سایر دستگاه‌ها از عملکرد صندوق بازنشستگی در حوزه پاسخگویی و شفافیت داشته است. بر همین اساس، در سال جاری تعداد پرونده ها و آرای صادره از دیوان حدود ۲۰ هزار پرونده بوده که به ۱۱ هزار پرونده کاهش داده شده است.

وی اضافه کرد: پیگیری سایر مطالبات صندوق و شرکت‌های تابعه نیز با جدیت در حال پیگیری است که متعاقبا نتیجه آن اعلام می‌‌شود.

صندوق بازنشستگی صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر