کد خبر: 738654 A

اعتراض صنفی کارکنان سهام عدالت که از ۱۴ اسفندماه مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد آغاز شده است، امروز به هفتمین روز رسید.

یکی از کارگران معترض سهام عدالت به خبرنگار ایلنا گفت: امروز ۷ روز است که حدود ۸۰ کارگر دفاتر شهرستانی تعاونی‌های سهام عدالت در واکنش به بی‌توجهی مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و دفتر امور سهام عدالت به مطالباتشان دست از کار کشیده و مقابل ساختمان‌های وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان خصوصی‌سازی متحصن شده‌اند.

او گفت: کارکنان سهام عدالت به این دلیل پیگیر مطالبات صنفی خود و سایر همکارانشان هستند که دغدغه تامین معاش خانواده‌هایشان را دارند و از وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی و سایر مسئولان مرتبط انتظار دارند که به دغدغه‌های آن‌ها احترام بگذارند.

به گفته وی، مهم‌ترین خواسته کارکنان سهام عدالت پرداخت معوقات حقوقی چهار سال گذشته است.

او با بیان اینکه این تعداد کارگر غم نان دارند، افزود: به نظر می‌رسد مسئولان وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی بعد از یک هفته از آغاز اعتراضات کارکنان سهام عدالت، هنوز از کارگران انتظار دارند از مطالبات خود بعد از یازده سال سابقه چشم‌پوشی کنند.

او گفت: مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و در راس آن وزارت اقتصاد همچون روزهای گذشته به مطالبات کارکنان دفاتر شهرستانی تعاونی سهام عدالت بی‌توجهی نشان می‌دهند.

او با بیان اینکه کارکنان سهام عدالت با وجود تعویق حدود ۴۸ ماه مطالبات حقوقی از سال۹۴ تاکنون، در آستانه سال نو به لحاظ مالی در شرایط نامناسبی به سر می‌برند، تاکید کرد: مسئولان می‌خواهند به‌جای حل مسئله، صورت‌مسئله را پاک کنند اما کارگران مخالف این موضوع هستند.

photo_۲۰۱۹-۰۳-۱۰_۲۳-۲۴-۲۸

 

کارکنان سهام عدالت تجمع مقابل ساختمان وزارت اقتصاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر