کد خبر: 738634 A

به‌دنبال اعتراض روز شنبه کارگران پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه؛ مدیر این پایگاه گفت: معوقات مزدی کارگران پایگاه تاریخی چغازنبیل و هفت تپه تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود.

به گزارش ایلنا، مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه با اعلام این خبر گفته است: در حال حاضر بخشی از اعتبار مربوط به حقوق کارگران پایگاه تامین شده و تا پایان هفته تمام حقوق معوق کارگران پرداخت می‌شود.

عاطفه رشنویی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده در سایت میراث جهانی، این مساله برای پس از نوروز نیز کنترل می‌شود.

وی درباره جزییات اعتراض کارگران پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه اظهار داشت: موضوع کار نکردن کارگران پایگاه با کارگران مشکل رفع و در پایگاه باز شد.

مدیر پایگاه جهانی چغازنبیل و هفت تپه افزود: هیچ گونه برنامه‌ای درخصوص ادامه اعتراض کارگران پیش‌بینی نشده و اگر موضوعی در این باره در فضای مجازی منتشر شده، جوسازی است.

وی با اشاره به دلایل تعویق حقوق کارگران بیان کرد: به دلایل زیاد و متوالی اعتبارات پایگاه‌های سطح کشور تاکنون پرداخت نشده است لذا مسئولان میراث فرهنگی پیگیر تامین این اعتبار از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هستند که به زودی این تامین اعتبار صورت می‌گیرد.

وی افزود: معمولا در همه طرح‌های بزرگ عمرانی که اعتبار آنها ابلاغی است، وقتی اعتبار ابلاغ و تخصیص داده شود، حقوق و مزایا را پس از چند ماه می‌دهند.

رشنویی تاکید کرد: تا پایان تیرماه ۹۸ در سال مالی ۹۷ قرار داریم و تا آن تاریخ می‌توانیم حقوق‌ها را پرداخت کنیم و هیچ گونه منع قانونی برای پرداخت پس از عید نداریم.

 حدود ۹۳ نفر از کارگران شاغل در پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه روز شنبه (۱۸ اسفند ماه ) برای دست‌کم ۳ماه مزد معوقه و پرداخت نشدن ۷ ماه مزایای اضافه‌کاری به همراه عیدی سال جاری اعتراض کرده بودند.

هفت تپه کارگران پایگاه جغار زنبیل مدیر پایگاه چغار زنبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر