کد خبر: 738264 A

واعظ‌مهدوی:

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر گفت: موضوع هماهنگی سیاست‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌ها با سیاست‌های اشتغالزایی حائز اهمیت است و اینها باید با یکدیگر همسو شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا واعظ‌مهدوی (مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر) در نشست مقدماتی شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی گفت: هماهنگی و همسویی سیاست صندوق‌ها با سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت کار و کل مجموعه دولت بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه حیطه اشتغال و اشتغالزایی جزو وظایف وزارت کار است، اظهار داشت: گاهی اوقات شاهد این هستیم که سیاست‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌ها در راستای اشتغالزایی حرکت نمی‌کنند. از همین رو، موضوع هماهنگی سیاست‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌ها با سیاست‌های اشتغالزایی حائز اهمیت است و اینها باید با یکدیگر همسو شوند.

واعظ‌ مهدوی پیرامون حق بیمه ساکنان مناطق زلزله‌زده و یا دچار خشکسالی، گفت: در ماده ۸ آیین نامه صندوق تاکید شده جایی که حوادث غیرمترقبه یا خشکسالی رخ دهد و موجب ناتوانی بیمه شده از پرداخت گردد، حسب اعلام وزارت رفاه و شورای عالی رفاه پرداخت حق بیمه برعهده دولت خواهد بود.

وی افزود: پنج استان در ستاد مدیریت بحران خود موارد را مطرح و استانداران با وزیر رفاه مکاتبه کرده‌اند و تعدادی مناطق دیگر دچار خشکسالی هستند. برآورد مالی ما برای ۲۰ استان، ۲۴۱ میلیارد تومان است. اگر موافقت شورای عالی را داشته باشیم به سراغ اشخاص می‌رویم و اگر شخصی مشمول نباشد یا بیمه دیگری داشته باشد فرد مذکور حذف و قانون برای مابقی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی هم به علت مشکلات، دولت سهم تعهدات خود را به صندوق نمی‌تواند بپردازد و جزو تعهدات آتی قرار گرفته است.

گفتنی است این پیشنهاد مورد موافقت شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی قرار گرفت.

خشکسالی زلزله مدیریت بحران محمدرضا واعظ‌مهدوی شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر