کد خبر: 737420 A

محمدحسن زدا:

جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، سرپرست سازمان تامین اجتماعی، استاندار آذربایجان شرقی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد.

به گزارش ایلنا، محمدحسن زدا (سرپرست سازمان تامین اجتماعی) در این جلسه با بیان اینکه شعار تامین اجتماعی کمک به رونق بخش بخش خصوصی و تولید است، تصریح  کرد: همراهی و همکاری با بخش خصوصی وجود دارد و نسبت به بدهی‌های بخش خصوصی نهایت همکاری را داریم و فضای کسب و کار را در وصول مطالبات از بخش خصوصی لحاظ می‌کنیم.

وی افزود: از پیشنهاد بخش خصوصی و کارآفرینان در موضوعات بیمه‌ای که منجر به رونق تولید و حل مشکلات کارگران شود استقبال می‌کنیم.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در سازمان تأمین اجتماعی، ٣٠ سرویس به صورت غیرحضوری به مخاطبان ارائه می‌شود و دیگر نیازی به حضور فیزیکی در تامین اجتماعی نیست، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک این خدمات به ٦٥ مورد می رسد که آذربایجان شرقی در این زمینه پایلوت است و امروز از روند اجرای این طرح در تبریز که از شنبه گذشته آغاز شده است بازدید کردم.

زدا با بیان اینکه موضوع مشاغل سخت و زیان‌آور باید به صورت جدی بازنگری شود، ابراز داشت: در این زمینه برخی تخلفات وجود دارد که باید اصلاح شود و در موضوع بیمه کارگران ساختمانی نیز، نیاز به اصلاحاتی وجود دارد و در حال حاضر یک میلیون نفر کارگر ساختمانی تحت پوشش است و تنها هفت درصد پرداخت می‌کنند که سه برابر را ما پرداخت می‌کنیم و باید در مجلس موضوع تأمین منابع این نوع بیمه مجددا بررسی شده و از نمایندگان مجلس می‌خواهیم تا در این زمینه ما را همراهی کنند.

وی با بیان اینکه با وجود مشکلات مالی در سازمان نسبت به بدهی‌های بیمه‌ای بخش خصوصی ملاحظات فضای کسب و کار را در نظر می‌گیریم و نهایت همکاری را داریم، عنوان کرد: در حال حاضر ۳۰ خدمت تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری قابل ارائه است و در آینده نزدیک به ۶۵ خدمت می‌رسد. آذربایجان شرقی پایلوت اجرای این طرح است.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: اقدامات موثری مانند معافیت‌های بیمه‌ای مختلف و خدمات حمایتی برای حمایت از بخش خصوصی انجام داده‌ایم و برای آرامش‌بخشی و کاهش تردد به شعب از شنبه گذشته خدمات غیرحضوری به صورت پایلوت درآذربایجان شرقی آغاز شده است.

محمدحسن زدا-سرپرست سازمان تامین اجتماعی محمد نهاوندیان-معاون اقتصادی رییس جمهور محمدرضا پورمحمدی-استاندار آذربایجان شرقی جمشید برزگر-عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر