کد خبر: 737034 A

امامدادی:

دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تاکید کرد: تنها ۱۸ درصد از مردان وارد کسب و کارهای خانگی شده‌اند.

به گزارش ایلنا، «مهناز امامدادی» از ثبت نام ۵۴۰ هزار نفر در سامانه مشاغل خانگی طی سال‌های ۱۳۹۵ تا بهمن ۱۳۹۷ خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۱۳ هزار نفر موفق به دریافت مجوز شده و مابقی طرح‌هایی بودند که فاقد توجیه اقتصادی بوده یا نیاز به بازنگری داشتند.

وی از ایجاد ۱۵۱ هزار شغل در زمینه کسب و کارهای خانگی خبر داد و اظهار داشت: امسال نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد رشد فعالیت در شبکه‌های اشتغال خانگی را داشتیم و طی شش ماهه سال ۱۳۹۷ نیز ۶۲۹ مورد بازارچه و نمایشگاه در نقاط و استان‌های مختلف در این زمینه راه‌اندازی و فعال شده است.

دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به آمار متقاضیان مشاغل خانگی تصریح کرد: در حوزه اشتغال خانگی بر اساس آمارها ۸۲ درصد زنان و تنها ۱۸ درصد مردان وارد کسب و کار خانگی شده‌اند و ۷۴ درصد ساکن مناطق شهری و ۲۶ درصد ساکن مناطق روستایی هستند.

به گفته امامدادی، ۶۲ درصد زنان سرپرست خانوار و ۳۸ درصد افراد غیر سرپرست خانوار در حوزه مشاغل خانگی فعالیت دارند.

وی افزود: از مجموع ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلاتی که به مشاغل خانگی اختصاص یافته است ۶۰۱ میلیارد تومان آن به بانک‌ها ابلاغ شده که ۵۳۸ میلیارد تومان از آن معادل ۶۷ درصد نیز پرداخت شده است.

به گفته این مقام مسئول، بانک‌های مسکن و توسعه تعاون تا ۱۰۰ درصد پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی داشته‌اند و بانک‌های ملی، پست بانک، رفاه و کشاورزی ۵۰ تا ۷۰ درصد تسهیلات به اشتغال خانگی اختصاص داده و بانک ملت تنها ۲۲ درصد پرداخت تسهیلات داشته است.

مهناز امدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر