کد خبر: 736268 A

اعتراض یک روزه کارگران پروژه ساخت «ان جی ال دهلران» با وعده پرداخت مطالبات معوقه پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی کارگران پروژه ساخت«ان جی ال دهلران»، امروز سه‌شنبه (۱۴ اسفند ماه) از پایان اعتراض یک روزه خود در محل کارگاه خبر دادند.

معترضان شامل برخی از کارگران پیمانی پروژه ان جی ال دهلران هستند که روز گذشته (۲۴ شهریور ماه) به روند کند پرداخت مطالبات مزدی خود، اعتراض کرده بودند.

به گفته آنان، مسئولان ارشد فرمانداری و اداره کار دهلران با گوش دادن به سخنان و مشکلات آنان، وعده پیگیری خواسته‌های کارگران را تا چند روز آینده دادند.

علی مجلسی (معاون سیاسی فرمانداری دهلران) گفت: با پیگیری‌های انجام شده و قول مساعد مسئولان شرکت ان جی ال طی روزهای آینده تمام مطالبات کارگران پرداخت می‌شود.

به گفته وی، بعد از صحبت مسئولان ان جی ال در خصوص پرداخت مطالبات، کارگران متفرق شدند.

همچنین عباس بیش‌بهار (رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران) گفت: بعد از تجمع کارگران ان جی ال بلافاصله موضوع را از طریق مسئولان شرکت پیگیری کردیم.

 به گفته وی؛ شرکت اویکو که به عنوان پیمانکار ان جی ال مشغول به کار است، چندین ماه مطالبات کارگران را پرداخت نکرده است.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران اظهار داشت: در راستای پرداخت حقوق و مطالبات کارگران، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران دیروز همزمان با اعتراض کارگران با نماینده شرکت اویکو جلسه‌ای برگزار کردیم که قرار شد تا چند روز آینده تمام مطالبات کارگران را پرداخت شود.

وی بیان داشت: گروهی از کارگران به صورت روزمزد و گروهی دیگر به صورت قراردادی در این پروژه مشغول کارند که مطالباتشان را تا پایان آذر ماه دریافت کرده‌اند.

بیش‌بهار افزود: در این جلسه قرار شده تا ۱۵اسفند ماه تمام مطالبات کارگران پرداخت شود و برای بررسی بیشتر موضوع بازرسین کار، این اداره از نزدیک مشکلات را بررسی خواهند کرد.

کارگران استان ایلام کارگران ان جی ال کارگران ایکو کارگران اویک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر