کد خبر: 736142 A

حاتم شاکرمی:

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: جلوگیری از توزیع وسایل حفاظت فردی و تجهیزات ایمنی غیراستاندارد اعم از تولید داخلی یا وارداتی ضروری است.

به گزارش ایلنا، «حاتم شاکرمی» در یکصد و پنجاهمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با طرح موضوع ضرورت جلوگیری از توزیع وسایل حفاظت فردی ناایمن اعم از تولید داخل یا وارداتی بر استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی برای نظارت بر این امر تاکید کرد.

وی در ادامه با پیشنهاد تدوین برنامه ای مبنی بر چگونگی نظارت بر بازار با استفاده از مشارکت مراجع دیگر خاطرنشان کرد: وسایل حفاظت فردی که در بازار توزیع می شوند باید با استانداردهای بین‌المللی و ملی تطبیق داده شوند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به ضرورت بازنگری و اصلاح تعدادی از آیین‌نامه‌های مصوب شورای عالی حفاظت فنی گفت: به دلیل تغییر فرآیند تکنولوژی تولید برخی از آیین‌نامه‌ها اثربخشی لازم را ندارند و ضرورت دارد فهرستی از آیین‌نامه‌هایی که نیاز به اصلاح یا بازنگری دارند بر اساس اولویت تهیه و به شورا ارائه شود.

در ادامه این جلسه مظفری مدیرکل بازرسی کار و دبیر شورای عالی حفاظت فنی بعد از قرائت دستور جلسه بحث و بررسی در خصوص تعیین مصادیق قطعی مشاغل عملیاتی آتش نشانی پیرو جلسه قبلی، تصمیم‌گیری در خصوص نحوه انتخاب نماینده کارگران در کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر استانی و تشخیص صلاحیت ایمنی امور پیمانکاری (موضوع جز ه بندهای ۲-۱ و ۲-۲ دستوالعمل اجرایی آیین نامه ایمنی امور پیمانکاری)، ارائه گزارش اقدامات بعمل آمده در خصوص دستوالعمل ایمنی و حفاظت از بازار در مقابل آتش‌سوزی و ادامه بررسی پیش‌نویس آیین‌نامه بازنگری شده مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی ارائه کرد.

حاتم شاکرمی-معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر