کد خبر: 736042 A

شریعتمداری مطرح کرد:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر حمایت از اشتغال، کارآفرینی و کارفرمایی اظهار کرد: کارفرمایان خود مولد کارآفرینی و تولید کار هستند بنابراین خود نیز باید کارآفرین باشند.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری، امروز (دوشنبه سیزدهم اسفند) در دیدار با اعضای کانون عالی کارفرمایی کشور با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارفرمایان با بیان اینکه همواره در این جمع از تجربیات شما می‌آموزم، گفت: در حال حاضر شرایط کشور، شرایط خطیری است بنابراین همه اجزای گوناگون بخصوص در حوزه‌های اقتصادی از جمله نظام بانکی، نظام مالیاتی و... باید کمک کنند تا بتوانیم به اهداف نظام دست یابیم. 

شریعتمداری با بیان اینکه مردم ایران، مردم عزتمندی هستند که پا روی خواسته‌های خود نمی‌گذارند، اظهار کرد: همواره کشور ما  منادی صلح است و در سیاست خارجی نیز دنبال دستیابی به این هدف هستیم. 

 وی با اشاره به ضرورت صیانت از اشتغال موجود خاطرنشان کرد: در شرایط موجود گسترش نظام مالیاتی از مودیان جدید و شناسایی مودیان جدید، صیانت از واحدهای تولیدی، کاهش نرخ سود تسهیلات به صیانت از اشتغال موجود کمک می‌کند. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ‌گاه با کانون کارفرمایان احساس جدایی نداریم، خاطرنشان کرد: این کانون در بسیاری از مسائل  کمک کرده، حتی در مجامع بین‌المللی می‌تواند به وزارت کار و کشور کمک و از اقدامات ما در این حوزه دفاع کنند. 

شریعتمداری با اشاره به مشکلات موجود اقتصادی اظهار کرد: متاسفانه مشکلات به صورت زنجیره‌ای سرمایه اجتماعی را تضعیف کرده بنابراین باید برای ایجاد انسجام بهتر و بازگشت سرمایه‌های اجتماعی تلاش کنیم و شرایط موجود را برای اقشار مختلف مردم توضیح دهیم. 

وی با تاکید بر شفافیت در همه عرصه‌ها خاطرنشان کرد: ما باید شفاف‌سازی اطلاعات را مدنظر قرار دهیم بنابراین وزارت کار با ایجاد سامانه‌هایی در حوزه‌های بهزیستی، کار و اشتغال، کارآفرینی، وام اشتغال روستایی و هزینه کردهای شرکت‌های دولتی بر این موضوع تاکید دارد.  

شریعتمداری همچنین موضوع جوان‌گرایی و بهره بردن از پتانسیل اقوام گوناگون کشور را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: جوانان همواره با ایجاد نشاط، خلاقیت و نوآوری می‌توانند به ارتقای سرمایه‌های اجتماعی کمک کنند. 

وی با اشاره ضرورت استفاده از ظرفیت گردشگری در کشور تاکید کرد: صنعت گردشگری فرصت مهمی است که دولت تدبیر و امید نیز به آن تاکید دارد و بوم‌گردی که در روستاها شکل گرفته در این زمینه بسیار می‌تواند مفید باشد. 

پیش از سخنان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر یک از اعضای کانون عالی کارفرمایان به بیان خواسته‌ها و انتظارات خود پرداختند و پیشنهاداتی را اعلام کردند. 

محمد عطاردیان (رئیس هیأت مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران) ابتدای این نشست اظهار کرد: موضوع بیکاری و اشتغال همواره ما را نگران می‌کند بنابراین می‌توانیم کنار دولت به مشکلات رسیدگی کنیم. 

 خلیلی (عضو دیگر این کانون) گفت: قبول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایط کنونی و تحریم، کار بسیار سختی است. کارفرمایان در شرایط کنونی عاشقانه می‌خواهند به کشور خدمت کنند و قطعا می‌توانند در این زمینه موثر باشند و دل‌مان برای کشور شور می‌زند. 

وی با بیان اینکه خوشبختانه با کارگران رابطه خوبی داریم، تصریح کرد: کارگران عضوی از خانواده ما هستند و نگران آنها نیز هستیم و می‌خواهیم به آنها کمک کنیم و همیشه با آنها تفاهم داشته و داریم.  

فلاح عضو (هیات‌مدیره کانون عالی کارفرمایان) در این نشست تصریح کرد: هدف تحریم‌ها در واقع کارفرمایان و کارخانه‌داران و کارآفرینان هستند چراکه کشورهایی که همواره بر تحریم تاکید دارند نمی‌خواهند رقیبی همچون ایران داشته باشند بنابراین دفاع دولت از کارفرمایان می‌تواند راهگشا باشد و کارفرما و کارآفرین با خاطری آسوده از کشور و اقداماتش در مجامع بین‌المللی دفاع می‌کند. 

مرتضی رجبی (عضو هیات‌مدیره کانون عالی کارفرمایان) نیز خاطرنشان کرد: کارفرمایان در موضوعاتی که جنیه تصدی‌گری دارد، می‌توانند کمک و شرایط را ساماندهی کنند. 

محمد حسین محتاج اله (عضو هیات‌مدیره کانون کارفرمایی) نیز در این نشست بر نقش گردشگری و توریست در رونق اقتصاد کشور تاکید کرد. 

وی گفت: ما همواره دنبال امنیت اقتصادی هستیم بنابراین لازم است در ابتدا مشکل مردم و کارگران را رفع کنیم تا آنان نیز از آسودگی خیال برخوردار شوند. 

آرام فاتحی دیگر عضو هیات مدیره کانون کارفرمایان نیز در این نشست خواستار حمایت از کارفرمایان شد.

اشتغال موجود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر