کد خبر: 735423 A

مدیرعامل شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران مطرح کرد؛

طبق اظهارات مدیرعامل شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران، ظرفیت تولید لوله در این کارخانه ۱۱۰ هزار تن است و هم‌اکنون ۳۳ هزار تن تولید دارد.

محمدرضا بابایی (مدیرعامل شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران) در مراسم  بازدید مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا از کارخانه «لوله و‌ ماشین‌سازی ایران» گفت: واحد لوله و ماشین‌سازی ایران یکی از قدیمی‌ترین واحدهای صنعتی در ایران بعد از احداث راه‌آهن است که زمینه اشتغال حدود ۲۵۰۰ نفر را فراهم کرده است.

او با بیان اینکه در این مجموعه اشتغال مولد ایجاد شده است و در حال حاضر کارگران در دو واحد صنعتی آن که یکی در منطقه دودانگه و دیگری در شهرک صنعتی شمس‌آباد مشغول کار هستند، در ادامه گفت: این واحد صنعتی در سال ۱۳۹۶ به نسبت سال ۱۳۹۵ حدود ۱۱۵ درصد رشد داشته است. در سال ۱۳۹۷ برای اولین بار با عراق و قطر قرارداد منعقد شده و صادرات آغاز شده است.

طبق اظهارات مدیرعامل شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران، ظرفیت تولید لوله در این کارخانه ۱۱۰ هزار تن است و هم‌اکنون ۳۳ هزار تن تولید دارد. 

وی گفت: در تلاش هستیم تا در سال ۱۴۰۰ ظرفیت تولید لوله‌های چدنی در این کارخانه را به نقطه ایده‌آل که همان ۱۱۰ هزار تن است، برسانیم.

وی افزود: همه تولیدات این واحد صنعتی تاکنون به شرکت آب و فاضلاب و نیرو داده شده است. قابل ذکر است که این تولیدات ضدزلزله هستند که دولت هم اکنون به کارگیری آن در تهران را در اولویت قرار داده است.

طبق اظهارت مدیرعامل شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران، پیش از این واحد صنعتی لوله‌سازی یک واحد مشکل‌دار بود که معوقات مزدی کارگران آن به بیش از ۴ ماه می‌رسید. در حال حاضر مشکلات این کارخانه مرتفع شده و تقریبا کارگران دستمزد خود را هر ماه به طور منظم دریافت می‌کنند.

او با بیان اینکه سال ۹۶ زیان سنواتی این واحد را صفر کردیم و بیش از دو برابر تولیدات این کارخانه افزایش پیدا کرد، افزود: طی این مدت حتی یک دقیقه خطوط تولیدی این کارخانه خاموش نشده و مرتبا در سه شیفت کارگران در حال تولید و کار هستند.

بابایی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری جذب نیروی کار داشته‌ایم و برخی از کارگران ماهانه ۲۲۰ ساعت اضافه‌کاری دارند، افزود: جدا از ایام هفته، کارگران در ایام تعطیلات و حتی تعطیلات مناسبتی و عرفی نیز به دلخواه خود مشغول کار هستند.

به گفته وی، هر روز در این کارخانه جلسات شورای معاونان برگزار می‌شود که به نوعی عملکرد قبل و جاری کارخانه در این جلسات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

طبق اظهارت وی؛ هرچند وقت یکبار در کارخانه لوله و ماشین‌سازی ایران، کارگران به جهت سخت و خشن بودن کار دچار حادثه شغلی می‌شوند و آخرین آن که اخیرا اتفاق افتاده، یکی از کارگران در بین لوله‌ها گیر کرد که خوشبختانه آسیب جدی ندید.

بابایی  در خاتمه با اشاره به شرایط بین‌المللی و موانع توسعه تولیدات داخلی یاد آور شد: شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران در سالیان اخیر با مشکلات متعددی مواجه بود که با مدیریت هوشمندانه و اراده جمعی کارکنان و کارگران  تلاشگر مجموعه با موفقیت از این موانع عبور کرد و امروز شاهد آن هستیم که این شرکت با بیش از ۲۵۰۰ نفر نیروی انسانی یکی از قوی‌ترین مجموعه‌های صنعتی ایران است.

مدیر عامل لوله وماشین سازی ایران شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران محمدرضا بابایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر