کد خبر: 735269 A

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی:

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی گفت: مصرف دهک‌های برخوردار ایران ۲۷ برابر دهک‌های پایین است. با اینحال، سوبسیدهای دولت بیشتر متوجه اقشار برخوردار می‌شود.

به گزارش ایلنا، همایش گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی با حضور معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سعید فرخی (معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی)، مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان مرکزی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی در سالن همایش‌های غدیر استانداری مرکزی برگزار شد.

علی سرزعیم (معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در همایش گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی نرخ فقر ایران در دهه چهل شمسی را بالای ۵۰ درصد عنوان کرد که این مهم پس از انقلاب اسلامی کاهش چشمگیری داشته و اکنون از میانگین دنیا پایین‌تر است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی توجه به روستاها و مناطق محروم را در دستور کار خود قرار داد، گفت: با این هدف به سرعت امکانات و خدمات در دورترین نقاط کشور ایجاد شد.

علی سرزعیم اظهار داشت: میزان مصرف دهک‌های برخوردار ایران ۲۷ برابر بیشتر از دهک‌های پایین است و سوبسیدهای مختلف دولت در این راستا بیشتر متوجه اقشار برخوردار می شود.

معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: مصرف برق و آب دهک‌های بالای کشور چندین برابر اقشار متوسط و ضعیف جامعه است اما سوبسیدهای دولتی در این بخش‌ها نیز بیشتر نصیب افراد برخوردار شده است.

وی بیان کرد: فشارهای بودجه جاری کشور موجب شده که سهم و توجه کمتری به بودجه عمرانی صورت گیرد و زمانی که بودجه عمرانی کاهش یابد زیرساخت‌های لازم ایجاد نمی‌شود و توان بهسازی زیر ساخت‌های موجود نیز کاهش می‌یابد.

سرزعیم افزود: کوچک شدن دولت و افزایش بودجه عمرانی نقش موثری در افزایش بیشتر اشتغال و افزایش رشد اقتصادی دارد.

سعید فرخی (معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی) نیز در ادامه این همایش گفت: نهال انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سال تنومند شده و این درخت هر روز پربارتر می‌شود.

او افزود: دستاورد زیادی در طول ۴۰ سال گذشته به برکت جمهوری اسلامی ایران برای کشور حاصل شده و این مهم باید روز به روز افزایش یابد.

فرخی شناسایی نقاط ضعف در نرسیدن به برخی از اهداف را امری ضروری دانست که باید مورد توجه قرار گیرد.

از نکات مهم دیگری که در این همایش عنوان شد بحث کشاورزی مدرن در بخش‌های مختلف در استان است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی همپای صنعت شکل گرفته و ۱۳ درصد ارزش افزوده استان مرکزی در بخش کشاورزی است و بسیاری از کشت های سودآور و تجاری در این استان وجود دارد.

استان مرکزی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر سعید فرخی-معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استان مرکزی علی سرزعیم-معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر