کد خبر: 735231 A

آمریکا سال ۲۰۱۷ یک سوم محصول سویایِ خود را که برابر با ۱۴ میلیارد دلار است به چین صادر کرد؛ از این رو برقراری مجدد تعرفه‌های تعلیق شده برخلاف توافق قبلی به معیشت صدها هزار کشاورز و کارگر آمریکایی لطمه می‌زند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، آمریکا به چین هشدار داده که بر اساس توافقی که پیش از این بر سر تعلیقِ وضع تعرفه‌های تجاری بر محصولات کشاورزی به عمل آورده‌اند، عمل کند؛ چراکه معیشت صدها هزار کشاورز و کارگر درخطر است.

آمریکا و چین پیش از این توافق کرده بودند که تا سه ماه بر کالاهای صادارتی یکدیگر تعرفه وضع نکنند. همچنین توافق شده بود که چین ۱۰ میلیون تن دانه سویا از آمریکا خریداری کند.

آمریکا سال ۲۰۱۷ یک سوم محصول سویایِ خود را که برابر با ۱۴ میلیارد دلار است به چین صادر کرد؛ از این رو برقراری مجدد تعرفه‌های تعلیق شده برخلاف توافق قبلی به معیشت صدها هزار کشاورز و کارگر  آمریکایی لطمه می‌زند.

جنگ تجاری چین و آمریکا را دونالد ترامپ آغاز کرد؛ به این بهانه که جلوی واردات کالاهایی که در آمریکا تولید می‌شوند را بگیرد. ترامپ تلاش داشت که با این کار کاهش نرخ بیکاری را تثبیت کند.

با این حال او زمانی که دید کشورهای دیگر که هدف آمریکا هستند به اقداماتش واکنش متناسب نشان می‌دهند از مواضعش عقب‌نشینی کرد.

جنگ تجاری آمریکا با چین کارگران و کشاورزان آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر