کد خبر: 734435 A

شریعتمداری:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید منظور رئیس جمهوری از واگذاری شرکت‌های شستا رها کردن بنگاه داری است.

به گزارش ایلنا، محمدشریعتمداری در پاسخ به پرسشی پیرامون انتقادات و مخالفت‌های مطرح شده با اظهارات اخیر رئیس‌‌‌جمهور مبنی بر واگذاری بزرگ شرکت‌های متعلق به شستا به بخش خصوصی در سال آینده‌، در حالی که این صندوق نهادی عمومی و غیردولتی بوده و اموال آن متعلق به دولت نیست، گفت: فرمایشات رئیس‌‌جمهور به طور کامل شنیده نشد، ایشان همانجا در ادامه آن جمله گفت که منظور بنده، مدیریت بنگاه‌های اقتصادی است.

وی افزود: در واقع این تأکیدات، همان جهت‌گیری بود که بنده هم در مجلس اعلام کرده بودم و جهت‌گیری عمومی ما هم به سمت فعالیت‌های اقتصادی برای جلوگیری از کاهش ارزش وجوهی است که بیمه‌‌‌شدگان در اختیار صندوق تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری می‌گذارند.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در همین راستا باید فعالیت‌های اقتصادی بنگاه داری را به پیدا کردن یک پرتفوی مناسب از سهام تبدیل کنیم و در نهایت سود قابل ملاحظه‌ای به بیمه شدگان برگردانیم، اظهار داشت: اظهارات رئیس‌‌جمهور به معنای رها کردن بنگاه‌‌داری است.

شریعتمداری درباره شائبه دخالت دولت در این زمینه تصریح کرد: بحث دخالت دولت مطرح نیست. اتفاقاً دولت برای کمک به صندوق‌ها وارد شده و اکنون ۸۱ هزار میلیارد تومان به دلیل مشکلات ساختاری صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح در بودجه ۹۸ قرار داده است. در واقع نه تنها اتفاقی نمی‌افتد بلکه ۲۵ درصد کل بودجه عمومی برای کمک به صندوق‌ها کنار گذاشته شده است.

وی درباره روند پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی از دولت در بودجه ۹۸ نیز خاطرنشان کرد: وضعیت تأمین اجتماعی از دیگر صندوق‌ها پایدارتر است با این حال پرداخت مطالبات، دیر و زود دارد اما سوخت و ساز ندارد.

محمد شریعتمداری‌ خروج از بنگاهداری صندوق‌های بازنشستگی واگذاری شرکت های شستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر