کد خبر: 734214 A

کارگران کشت و صنعت کارون نگران مزایده مجدد این مجتمع هستند و می‌گویند: می‌ترسیم با خصوصی‌سازی به سرنوشت هفت‌تپه دچار شویم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شرکت کشت و صنعت کارون با ۵۳ هزار هکتار مساحت مجددا به مزایده رفته است.

کارگران این مجتمع عریض و طویل کشت و صنعت می‌گویند: نمی‌دانیم چرا مسئولان قصد دارند این شرکت را به بخش خصوصی واگذار کنند؛ آنهم درحالیکه تولید در این شرکت رونق دارد و هیچ مشکل خاصی دنداریم.

این کارگران با ابراز نگرانی از واگذاری مجتمعی که 20 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در آن مشغول به کار هستند، می‌گویند: نمی‌خواهیم به سرنوشت هفت‌تپه و واحدهای واگذار شده‌ی دیگر دچار شویم.

مزایده مجدد کشت و صنعت کارون در حالی انجام می‌شود که مقامات محلی و کارفرمای فعلی از روند آن ابراز نارضایتی و بی‌اطلاعی کرده‌اند. فرماندار شوشتر گفته برای به مزایده گذاشتن این شرکت هیچگونه اطلاعی به فرمانداری ندادند. مزایده باید کارشناسی شود. باید این مورد را در نظر گرفت که در وضعیت اقتصادی امروز خصوصی‌سازی به صلاح هست یا خیر؟

روح اله رضازاده (رییس روابط عمومی شرکت کشت و صنعت کارون) نیز گفته سیاست نظام واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی است؛ تصمیم بر فروش این شرکت است اما کارکنان و مسئولان این شرکت دوست دارند این روند فعالیت شرکت حفظ شود و به بخش خصوصی واگذار نشود.

در این شرایط کارگران این مجتمع می‌گویند: نگرانیم که در آینده‌ای نه چندان دور امنیت شغلی و ثبات کاری خود را از دست بدهیم؛ لذا از مسئولان توقع داریم این مزایده را متوقف کنند و بگذارند کشت و صنعت کارون به روال فعلی خود ادامه دهد.

کارگران کشت و صنعت نیشکر کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر