کد خبر: 733727 A

در پی امضای تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه:

در پی امضای تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه بین اداره کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، پست بانک و صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان یزد، ارائه خدمات به روستاییان از باجه‌های پست بانک در یزد ممکن شد.

به گزارش ایلنا، در راستای بهره‌مندی قشر زحمتکش و شریف کشاورز، روستایی و عشایر از خدمات بیمه اجتماعی و کمک به کاهش فقر و بهبود زیر ساخت‌های اقتصادی و اجتماعی و سهولت دسترسی، کاهش سفرها و هزینه‌های کشاورزان، روستاییان و عشایر تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه بین اداره کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، مدیریت شعب پست بانک استان یزد، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد منعقد شد.

حسن ابراهیمی (مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان یزد) با بیان اینکه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یکی از چهار صندوق بیمه عمومی و تنها صندوق بیمه اختیاری کشور است که نیازمند توجه جدی و عملی تمام دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با قشر کشاورز، روستایی و عشایر است تا طیف بیشتری از این عزیزان از کمک و حمایت‌های دولت در زمان سالمندی و بیماری بهره‌مند شوند، لذا ضروری است اهداف و مزایای این بیمه برای جامعه هدف تبیین شود.

ابراهیمی افزود: با توجه به ظرفیت مغفولی که در استان وجود دارد و در راستای ارائه خدمات بیشتر و سهولت در دسترسی جامعه هدف به صندوق و به امید این که هیچ فرد فاقد بیمه‌ای نباشد این تفاهم‌نامه منعقد گردید.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد امضای این تفاهم‌نامه را به مدت یک سال و به منظور افزایش ضریب نفوذ بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دانست.

محمود زارع رشکوییه (مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری یزد) در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۲ هزار و ۴۰۰ نفر در استان تحت پوشش صندوق بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند گفت: بیش از ۵۶ هزار نفر نیز واجد شرایط این بیمه در استان هستند.

او همچنین اشاره کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه همه باجه‌های پست بانک در روستاهای استان امور مربوط به جذب، تمدید و خدمات بیمه‌ای را برای جامعه هدف این صندوق بر عهده خواهند شد.

در پی امضای این تفاهم‌نامه، از ۷  اسفند، ۱۲۰ باجه پست بانک در روستا‌های استان به کمک صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر آمدند.

استان یزد صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر حسن ابراهیمی-مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان استان یزد محمود زارع رشکوییه-مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای یزد پست بانک استان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر