کد خبر: 733126 A

کارگران گروه ملی فولاد ایران در بیانیه‌ای مطرح کردند؛

کارگران گروه ملی فولاد ایران طی بیاینه‌ای از پایین بودن حداقل دستمزد انتقاد کرده و بالارفتن بی‌رویه قیمت اقلام خوراکی را مسبب کوچک و کوچک‌تر شدن سفره کارگران دانستند.

جمعی از کارگران گروه ملی فولاد ایران طی بیاینه‌ای بر عدم تناسب دستمزد کارگران با سبد معیشت تاکید کرده و نوشتند: حداقل دستمزد آن هم بسیار پائین‌تر از خط فقر تنها تأمین است و در حقیقت حتی کفاف یک زندگی ساده و به اصطلاح "بخور و نمیر" را هم نمی‌دهد.

کارگران این واحد صنعتی می‌گویند: برای خانواده بسیاری از ما کارگران یک مسافرت کوتاه به آرزویی دست نیافتنی تبدیل گشته است. فرزندان برخی از ما به خاطر ناتوانی در پرداخت شهریه از تحصیل بازمانده‌اند. در بین ما کارگران کسانی هستند که با داشتن بیماری‌های جدی خود و یا اعضای خانواده صرفا به جهت درآمد کم و هزینه‌های سرسام‌آور درمان؛ پیگیری‌های لازم درمانی را نادیده می‌گیرند.

کارگران گروه ملی فولاد ایران در بخش دیگری از این بیانیه نوشتند: فرزندان بسیاری از ما کارگران هرگز نتوانسته‌اند حضور در مراکز فرهنگی چون سینما، تئاتر، موزه‌ها و نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی و حتی مراکز تفریحی را تجربه کنند در حالی که این حداقل‌ها در همه جای دنیا در سطوح پائین جامعه براحتی قابل دسترسی است. عدم توانائی مالی ما باعث سرکوب و از بین رفتن استعدادهای فرزندانمان در جنبه‌های مختلف ورزشی، هنری، فرهنگی، علمی و اجتماعی شده است.

به گفته کارگران؛ سبد معیشت و سفره ما به خاطر تورم روزافزون و بالارفتن بی‌رویه قیمت اقلام خوراکی هر روز کوچک و کوچک‌تر شده و دیگر حتی برای بقاء و زنده ماندن هم کفایت نمی‌کند.

گروه ملی فولاد ایران کارگران گروه ملی فولاد ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر