کد خبر: 732893 A

محجوب:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضرت فاطمه (س) از جهات مختلف بی‌نظیر است و نزد همه مسلمانان محبوب‌ترین و موثرترین زن تاریخ بعد از حضرت خدیجه (س) است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) در محل سالن اجتماعات دانشگاه علمی - کاربردی خانه کارگر گفت: حضرت فاطمه (س) از جهات مختلف بی‌نظیر است و نزد همه مسلمانان محبوب‌ترین موثرترین زن تاریخ بعد از خدیجه(س) است. در باب موقعیت او بسیار سخن‌ها گفته شده است. 

وی افزود: امروز مشاهده می‌کنیم که حتی بین ملت‌های دیگر و کسانی که حتی مسلمان نیستند، این زن جایگاه دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در کشور پرتقال شهری به نام فاطیما وجود دارد و با اینکه همه مسیحی هستند، به این حضرت ارادت دارند، اظهار داشت: داستان شفای کودکی است که بیماری لاعلاج داشته و می‌گویند زنی به نام فاطیما او را نجات داده است و مردم شهر نام شهر را فاطیما گذاشته و مراسم مخصوصی همه ساله برگزار می‌کنند. 

محجوب با بیان اینکه هر چه بخواهیم از جایگاه حضرت فاطمه (س) بگوییم کم گفته‌ایم، تصریح کرد: در دوره خلافت عباسی در مصر، مسلمانان برای حکومت مستقل تلاش کردند و نام حکومت‌شان را حکومت فاطمیون گذاشتند. الجزایر، لیبی، سودان، مراکش و حدود ۷۰ سال حکومت اندلس یعنی اسپانیای فعلی تحت حکومت فاطمیون بود. 

وی با بیان اینکه بزرگان شیعه و علما باور دارند امامت از طریق فاطمی نسب بودن امام است که منتقل می‌شود، خاطرنشان کرد: علوی تبار بودن سیادت (سید بودن) نمی‌آورد بلکه فاطمی نسب بودن سیادت می‌آورد. 

دبیرکل خانه کارگر ادامه داد: به همه مادرانی که در این جمع حاضرند و علاوه بر مادری کارگری می‌‌‌‌‌کنند، درود می‌‌‌فرستیم. امیدواریم این مناسبت‌ها توشه‌‌‌ای باشد تا حرکتی برای شما مادران شاغل و بازنشسته برداریم.

علیرضا محجوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر