کد خبر: 732716 A

پیرامون اعتراض کشاورزان به کارخانه قند نقده مطرح شد؛

رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی آذربایجان غربی پیرامون تجمع ابتدای هفته کشاورزان مقابل کارخانه قند نقده گفت: به‌رغم توافق صورت گرفته برای تسویه کامل در بیست اسفند، از آنجا که تمام محصول قند کارخانه فروخته شده بود، کشاورزان نگران بودند کارخانه پولی برای تسویه با آنها –مثل برخی ادوار گذشته- نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گفته می‌شود ابتدای هفته عده‌ای از کشاورزان در مقابل کارخانه قند نقده تجمع کردند تا پیگیر پرداخت مطالبات معوقشان بشوند.

سلمان قدرتی (رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی) در این‌باره گفت: به گفته کشاورزان؛ عده‌ای ۵۰ درصد و عده‌ای حدود ۳۵ درصد بابت محصول چغندر قندی که امسال از ۱۵ شهریور به این‌سو به کارخانه تحویل داده‌اند، طلب دارند. گفتنی است مطالبات سال گذشته آنها تسویه شده است.

وی اشاره کرد: طبق توافقی که بین کشاورزان و مدیریت کارخانه انجام شده بود، قرار است بیست اسفند کلیه مطالبات کشاورزان تسویه شود. اما با توجه به اینکه گفته می‌شود کارخانه تمام محصول قندش را فروخته و دیگر چیزی برای فروش ندارد، کشاورزان نگران شدند از اینکه کارخانه پولی برای تسویه با آنها –مثل برخی ادوار گذشته- نداشته باشد. از همین رو، ابتدای هفته در مقابل کارخانه تجمع کردند.

رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی در پایان، اشاره کرد: فردا قرار شده که جلسه‌ای با حضور عده‌ای از کشاورزان، مسئولان کارخانه قند نقده و نظام صنفی کشاورزی شهرستان نقده برگزار شود تا درباره تسویه حساب کامل تصمیم‌گیری شود.  

چغندرقند چغندرکاران نقده کارخانه قند نقده سلمان قدرتی-رییس نظام صنفی کشاورزی آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر