کد خبر: 732072 A

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

یک تشکل صنفی معلمان در بیانیه‌ای از مطالبات معیشتی بازنشستگان حمایت و خواستار رسیدگی دولت و مجلس به این مشکلات شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با صدور بیانیه‌ای به تشریح مشکلات بازنشستگان پرداخته و خواستار رسیدگی دولت و مجلس به این مشکلات شده است.

در این بیانیه می‌خوانیم: جامعه بازنشستگان آموزش و پرورش که سرمایه‌های ارزشمند فرهنگ ایران زمین‌اند، مدتهاست مورد بی‌مهری همه جانبه نهادهای مسئول، به خصوص دولت قرار گرفته‌اند. مسئولان به جای توجه به خواسته‌های برحق بازنشستگان، به توجیه شرایط نامطلوب موجود پرداخته و کمبود اعتبار را بهانه‌ی این ظلم آشکار قرار داده‌اند. این درحالی‌ست که سرمایه‌های بیت‌المال به چوبِ حراجِ اختلاس در اختیار عده‌ای خاص قرار می‌گیرد. همگان می‌دانند که شرایط سخت اقتصادی عرصه را بر این قشر شریف روز به روز تنگ‌تر کرده است و عدم توجه دولتمردان به شرایط این عزیزان، دردِ بی‌عدالتی را در نزد ایشان دوچندان می‌کند. در این میان مجلس‌نشینان که باید زبان گویای موکلین خود باشند، در بی‌توجهی به خواسته‌های پیشکسوتان گوی سبقت را از دولت ربوده‌اند.

این تشکل صنفی معلمان تاکید کرده است: وظیفه‌ی دولتمردان و مجلسیان است که به مشکلات این قشر محترم و شریف توجه نموده، کرامت و عزت آنها را پاس بدارند و در حل مشکلات معیشتی آنها قدم‌های عملی بردارند.

بازنشستگان فرهنگی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان کشور بازنشستگان کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر