کد خبر: 731674 A

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اعلام کرد؛

کارت ورود به جلسه هشتمین مرحله آزمون های سنجش مهارت از ششم اسفند ماه جاری توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن کشاورز جوبنه (مدیرکل سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای سازمان فنی و حرفه‌ای) از توزیع کارت ورود به جلسه هشتمین مرحله آزمون‌های سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی و آزمون متقاضیان صنعت ساختمان، بخش‌های صنایع دستی، فرش  و... در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

به گفته او؛ توزیع کارت ورود به جلسه هشتمین مرحله آزمون سنجش از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه، ۶ اسفند آغاز و تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه، ۷ اسفند ماه سال جاری ادامه می‌یابد.

کشاورز با اشاره به اینکه هشتمین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان، صنایع دستی، فرش و نان و غله و... و هشتمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت سال ۱۳۹۷پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی، روز جمعه دهم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود، بیان کرد: ۹۴ هزار و ۴۳۵ نفر در هشتمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی سال ۱۳۹۷ در هزار و ۵۷۵ استاندارد آموزشی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۰ هزار و ۶۱۹ نفر مرد و ۳۳ هزار و ۸۱۶ نفر زن هستند و تمهیدات لازم برای شرکت این متقاضیان در آزمون فراهم شده است.

وی افزود: ۳۳ هزار و ۸۶۳ نفر مرد در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان در ۷۷ استاندارد آموزشی که در مورخ دهم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند.

کشاورز ادامه داد: ۹ هزار و ۸۲ نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنایع دستی، فرش و نان و ...در ۱۵۹ استاندارد آموزشی که در دهم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود، ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد یک هزار و ۳۰  نفر مرد و ۸ هزار و ۵۲ نفر زن هستند.

مدیرکل سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: مرحله کتبی هشتمین مرحله آزمون سنجش مهارت سال ۱۳۹۷ در حوزه صنعت ساختمان، تفاهمنامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و...) در ۲۳۶ استاندارد آموزشی و همچنین هشتمین مرحله آزمون هماهنگ پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای دو بخش دولتی و خصوصی در سال جاری در یک هزار و ۵۷۵ استاندارد آموزشی به طور همزمان روز جمعه، دهم اسفند ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی در خصوص مراحل اجرای آزمون‌های سنجش مهارت گفت: هر آزمون شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بخش‌های صنعت ساختمان، تفاهمنامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و...) که قبلاً در موعد مقرر برای شرکت در آزمون‌های مذکور ثبت نام کرده‌اند، باید از ششم تا هفتم اسفند ماه با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

کشاورز افزود: همچنین متقاضیان شرکت در هشتمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت در سال ۱۳۹۷ (کارآموزان بخش‌های دولتی و آموزشگاه‌های آزاد) که قبلاً برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام کرده‌اند، از ششم تا هفتم اسفند ماه سال جاری با مراجعه به سامانه http://azmoon.portaltvto.com  و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی می‌توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

مدیرکل سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در پایان خاطرنشان کرد: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان‌ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه‌های تعیین شده مراجعه نمایند. درصورتی که متقاضیان با مشکلی مواجه شوند، می‌توانند با مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل نمایند.

سازمان فنی حرفه ای کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر