کد خبر: 731002 A

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی، گفت : در شرایط کنونی نیاز است که حفظ اشتغال موجود در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، حاتم شاکرمی (معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی، وجود این شورای هماهنگی را ضروری دانست و گفت: در شرایط کنونی به شدت نیازمند هم‌افزایی هستیم.

‎وی یکی از وظایف مدیران استانی را قانون‌مداری در راستای جلب اعتماد جامعه هدف بیان کرد و گفت: در راستای قانون‌مداری، شفافیت به عنوان یکی از تاکیدات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید وجود داشته باشد.

‎معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما از طرفی با حجم بالای مراکز آموزشی در بخش خصوصی و دولتی مواجه هستیم و از طرف دیگر نیروهای دارای مهارت لازم و مورد نیاز بازار کار را تامین نمی‌کنیم. ما چنین ظرفیت‌هایی را در اختیار داریم اما متاسفانه نمی‌توانیم نیاز بازار کار را در حوزه تامین نیروی کار و با استفاده از نیروهای فنی و دارای دانش کافی تامین کنیم. یکی از دلایل اصلی بروز چنین مشکلاتی این است که آموزش و آزمون‌ها صرفا به صورت تئوری و بر روی کاغذ هستند.

‎وی تنها راه تامین نیروی صاحب مهارت با استفاده از ظرفیت‌های موجود را پروژه محور کردن آموزش و مهارت‌آموزی دانست و اضافه کرد: بازار کار ما امروزه به دنبال مهارت است و این موضوعی است که باید به شدت در استان‌ها مورد توجه قرار گیرد، از این رو به کمک مدیران استانی باید در خصوص این امر مهم مطالعه بشود و به تناسب شرایط هر استان، پیشنهادات مربوطه ارائه شود.

‎معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در  شرایط فعلی کشور  باید حفظ اشتغال موجود در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.

استان مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاتم شاکرمی-معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قانون‌مداری تامین نیروی ماهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر