کد خبر: 729966 A

با وجود حذف چند صفر از پول ملی؛

قدرت خرید نیروی کارِ ونزوئلا با وجود حذف چند صفر از پول ملی (بولیوار) در شریط اسفناک‌‌تری نسبت به گذشته قرار دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی.ان.ان، قدرت خرید نیروی کارِ ونزوئلا با وجود حذف چند صفر از پول ملی (بولیوار) در شریط اسفناک‌‌‌تری نسبت به گذشته قرار دارد. پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۱۹ تورم در این کشور به ۱۰ میلیون درصد برسد.

کارشناسان پیشتر به دولت هشدار داده بودند که این اقدام کارایی نخواهد داشت، اقتصاد را متحول نمی‌کند و جلوی سقوط ارزش پول ملی را نخواهد گرفت.

در همین حال شبکه تلویزیونی یورنیوز، گزارشی میدانی از افت قدرت خرید مردم تهیه کرده است. یورونیوز با یک استاد دانشگاه گفتگو کرده و با او بازار رفته تا با مخاطبان خود به صورت مستند نشان دهد که این استاد دانشگاه با حقوق خود که کل آن معادل ۱۱ دلار آمریکا ارزش دارد، چه کالاهایی می‌تواند خریداری کند.

این کالا عبارت است از: یک لیتر شیر، ۴ هزار و ۲۰۰ بولیوار معادل ۱.۲ دلار. یک بسته نان، ۲ هزار و ۶۰۰ بولیوار معادل ۷۸ سنت. یک کیلوگرم برنج، ۳ هزار و ۵۲۰ بولیوار معادل ۱ دلار. یک عدد پیاز سفید، ۸۶۴ بولیوار معادل ۲۶ سنت.

این گزارش حاکی از این واقعیت است که ونزوئلا از رهگذر سقوط اقتصادی با بحران اجتماعی مواجه شده است. مردم فقیر ونزوئلا به صورت گسترده در حال مهاجرت از این کشور هستند. دولت حتی مرزها را به کنترل خود درآورده تا کمک‌های بین‌المللی به دست شهروندان نرسد.

تورم در ونزوئلا کاهش قدرت خرید کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر