کد خبر: 729600 A

محمدحسن زدا:

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت عیدی بازنشستگان این سازمان تا ۱۰ اسفند ماه خبر داد و گفت: حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت عیدی بازنشستگان مورد نیاز است و این مبلغ تا ۱۰ اسفند پرداخت می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمدحسن زدا (سرپرست سازمان تامین اجتماعی) در گردهمایی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی استان تهران که در سالن ۱۷ شهریور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: طرحی برای ایجاد امکان خرید اعتباری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی داریم که با عملیاتی شدن آن بازنشستگان عزیز می‌توانند تا سقف حقوق یک سال خود از فروشگاه‌های خاصی لوازم خانگی تهیه کنند.

وی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: حقوق فعلی بازنشستگان پاسخگوی نیازهای آنان نیست و امیدواریم در بودجه سال آینده کشور که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد، اعتبار مورد نیاز برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی لحاظ شود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی مشارکت بازنشستگان و سایر شرکای اجتماعی این سازمان در تصمیم‌گیری‌ها را ضروری دانست و گفت: نمایندگان بازنشستگان، کارگران و کارفرمایان بایستی در ارکان سازمان حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

زدا ادامه داد: در ساختار فعلی نیز ما پذیرای سخنان و دیدگاه‌های این عزیزان هستیم و نمایندگان تشکل‌های بازنشستگان در جریان مسائل سازمان هستند و از نظرات آنان در تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌شود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی افزایش امید به زندگی و کاهش متوسط سن بازنشستگی را از دلایل عمده افزایش هزینه‌های این سازمان برشمرد و گفت: طرح اصلاحات پارامتریک که در مجلس شورای اسلامی درحال پیگیری است می‌تواند به کاهش مشکلات این سازمان کمک کند و بررسی این طرح به سال آینده موکول شده است.

سازمان تامین اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی محمدحسن زدا-سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزایش امید به زندگی کاهش متوسط سن بازنشستگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر