کد خبر: 728769 A

با صدور دستورالعمل جدیدی انجام شد؛

دستورالعمل طرح حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی به تمامی واحدهای اجرایی ستادی و استانی، موسسات و شرکت‌های تابعه سازمان تأمین اجتماعی برای اجرا ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، موضوع حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی از مصوبات شورای معاونین این سازمان در سال‌جاری بوده که به عنوان تکلیف بخش‌های مختلف قید و این دستور اداری جهت تاکید و اهمیت موضوع صادر شده است.

براساس این دستور اداری که با امضای محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی صادر شده، با عنایت به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر انقلاب با عنوان"حمایت از کالای ایرانی" و با توجه به تاکیدات دولت محترم در راستای اجرایی کردن برنامه‌های عملیاتی برای بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کالاها و تولیدات داخلی، با رعایت تمام جوانب، تمامی زیرمجموعه‌های سازمان تامین اجتماعی شامل ستاد مرکزی، ادارات کل بیمه‌ای، مدیریت‌های درمان، شرکت‌ها و موسسات تابعه موظفند طبق این دستورالعمل از کالاها و خدمات داخلی استفاده کنند.

در این دستور اداری تاکید شده تمامی واحدهای تابعه سازمان تامین اجتماعی مکلف هستند تمامی وسایل، تجهیزات، ملزومات، مصالح و مواد اولیه مورد نیاز خود را در وهله اول از تولیدکنندگان تحت پوشش این سازمان و در اولویت بعدی از سایر کالاهای ساخت داخل خریداری کنند.

همچنین طبق این دستور اداری، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) مکلف شده تمامی محصولات تولیدی خود را برای عرضه در سامانه‌ای که به‌منظور اطلاع‌رسانی امکانات تولیدی و خدماتی ایجاد و طراحی می‌کند، در معرض نمایش قرار دهد.

در طول سال‌های اخیر سازمان تأمین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها به واحدهای اجرایی و شرکت‌های تابعه و همچنین با راه‌اندازی کمپین "من کالای ایرانی می‌خرم" برای تحقق منویات رهبر انقلاب و حمایت از کالای ایرانی تلاش کرده است.

سازمان تأمین اجتماعی حمایت از کالای ایرانی ممنوعیت خرید کالای خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر