کد خبر: 727314 A

مجمع کارکنان شهرداری‌های کشور خطاب به مسئولان، تحقق مطالبه صنفی دوازده‌گانه مجموعه کارکنان و کارگران شهرداری‌ها را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجمع کارکنان شهرداری‌های کشور خطاب به مسئولان، تحقق مطالبه صنفی دوازده‌گانه مجموعه کارکنان و کارگران شهرداری‌ها را خواستار شد.

اصلی‌ترین مطالبه کارکنان شهرداری‌های کشور؛ تغییر شیوه پرداخت حقوق، اصلاح آیین‌نامه حقوق و مزایای شهرداران و تصویب طرح بازگشت ۳۲ هزار میلیارد ریال عوارض سوخت شهرداری‌ها است. آنها از مسئولان برنامه و بودجه می‌خواهند با توجه به اینکه بازگشت این عوارض برای شهرداری‌ها بویژه شهرهای کوچک حیاتی‌ست، تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.

از دیگر نکاتی که مجمع کارکنان شهرداری‌های کشور در رابطه با مطالبات‌شان مطرح می‌کنند، اصلاح بخشنامه افزایش حقوق سال ۱۳۹۷ شهرداری‌ها براساس قانون مصوب مجلس است. به گفته آنها؛ متاسفانه افزایش حقوق کارکنان شهرداری‌ها برخلاف استفساریه مجلس (که تاکید بر افزایش بیست درصدی احکام پایین داشت) با تفاسیر ناعادلانه مشمول شش تا هشت درصد افزایش حقوق شده‌اند، به گونه‌ای که حقوق‌های زیر یک و نیم میلیون تومان کمتر از یکصد هزارتومان افزایش حقوق داشته‌اند.

مطالبات دوازده گانه مجمع کارکنان شهرداری کشور به شرح زیر است:

1- تغییر شیوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها به شیوه قانون خدمات کشوری.

2- اصلاح آیین‌نامه حقوق و مزایای شهرداران و ارسال آن به هیات وزیران جهت تصویب، (برای ایجاد تناسب و عدالت در پرداخت حقوق شهرداران شهرهای زیر دویست هزار نفر و غیرمراکز استانها).

3- حل مشکلات استخدامی و تسریع در آزمون استخدامی برای تبدیل وضعیت کارکنان خدوم شرکتی و قراردادی و همچنین حمایت از کارکنان در تغییر وضعیت استخدامی آنها.

4- در رابطه با تصویب طرح بازگشت ۳۲ هزار میلیارد ریال عوارض سوخت شهرداری‌ها. با توجه به اینکه کلیات طرح در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شده بعد از بررسی جزییات، جهت تصویب نهایی به صحن مجلس ارجاع می‌گردد و همچنین مخالفت با مصوبه مورخه ۹۷/۵/۷ کمیسیون اقتصادی در رابطه با اصلاح مالیات بر ارزش افزوده که متاسفانه عنوان عوارض به مالیات تغییر کرد و براساس آن درآمدهای پایدار شهرداری‌ها به درآمدهای عمومی دولت تبدیل می‌شود بازگشت این عوارض برای شهرداری‌ها بویژه شهرهای کوچک حیاتی‌ست.

5- ثبت قانونی مجمع کارکنان شهرداری‌های کشور به عنوان یک مجمع علمی، تخصصی جهت پیگیری مطالبات صنفی کارکنان شهرداری‌ها و حل مشکلات مدیریت شهری.

6- اجرای قانون جامع ایثارگری در شهرداری‌ها و احقاق حقوق ایثارگران معزز.

7- پرداخت کلیه مزایای قانونی آتش‌نشانان و رفع تبعیض بین آتش‌نشانان و حمایت از آتش‌نشانان با عنوان پیش‌بینی فوق‌العاده‌هایی برای آتش‌نشانان.

8-  اصلاح رویه فعلی انتخاب شهرداران و تاکید بر تجربه و تخصص به جای نگاه‌های سیاسی در انتخاب و انتصاب شهرداران.

9- موافقت با پیشنهاد افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها از طریق سازمان اداری استخدامی کشور،، موضوع مربوطه از طرف سازمان شهرداری‌ها به سازمان اداری استخدامی پیشنهاد داده شده است.

10-  اصلاح بخشنامه افزایش حقوق سال ۱۳۹۷ شهرداری‌ها براساس قانون مصوب مجلس، متاسفانه افزایش حقوق کارکنان شهرداری‌ها برخلاف استفساریه مجلس (که تاکید بر افزایش بیست درصدی احکام پایین داشت) با تفاسیر ناعادلانه مشمول شش تا هشت درصد افزایش حقوق شده‌اند، به گونه‌ای که حقوق‌های زیر یک و نیم میلیون  تومان کمتر از یکصد هزار تومان افزایش حقوق داشته‌اند.

11- افزایش سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده.

12- ایجاد ساز و کار نقل و انتقال  منابع انسانی بین شهرداری‌ها و قانونی ساختن انتقال از شهرداری‌ها به سایر نهادهای مشمول قانون خدمات کشوری ،به عنوان یک حق طبیعی و اولیه کارکنان شهرداری‌ها.

مسئولان کارگران شهرداری مجمع کارکنان شهرداری های کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر