کد خبر: 726934 A

کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه از واریز دستمزد آذرماه خود خبر دادند. در عین حال کارفرما با بیش از ۱۵۰۰ کارگر روزمزدی، قرارداد مستقیم امضا کرده و آنها را مشمول طرح طبقه‌بندی مشاغل قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران هفت تپه می‌گویند که طبق وعده کارفرما در جلسه با نمایندگان کارگری در دفتر تهران، حقوق و دستمزد مربوط به آذرماه کارگران در روز ۲۱ بهمن ماه پرداخت شد.

به گفته آنها، براساس برنامه زمان‌بندی شده نمایندگان کارگران هفت تپه با کارفرما قرار بود حقوق و دستمزد آذرماه کارگران بین روزهای هجدهم تا بیست ویکم بهمن پرداخت شود که انجام شد.

همچنین کارگران هفت‌تپه می‌گویند؛ طبق همین برنامه زمان‌بندی شده قرار است حقوق دستمزد دی ماه کارگران در روز ۱۵ بهمن ماه ‌و حقوق بهمن ماه نیز به همراه عیدی و پاداش پایان سال کارگران در روز ۲۸ اسفند ماه به حساب آنها پرداخت شود.

طبق اظهارات آنها؛ انعقاد قرارداد کار مستقیم با بیش از ۱۵۰۰ کارگر روزمزدی نیز از مطالبات کارگران هفت تپه در اعتراضات اخیر بود که از ابتدای بهمن ماه جاری عملی شد. در عین حال کارفرما همه کارگران روزمزدی را مشمول طرح طبقه‌بندی مشاغل کرده است.

به گفته کارگران هفت تپه؛ تحقق برخی مطالبات کارگران در این واحد کشاورزی و صنعتی در حالی عملی می‌شود که هنوز بهره‌برداری از شش هزار هکتار از مزارع نیشکر آغاز نشده است.

کارگران هفت تپه طرح طبقه بندی مشاغل واریز دستمزد آذر ماه کارگران روز مزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر