کد خبر: 726544 A

سرپرست سازمان تامین اجتماعی:

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: این نکته مثبت باید درنظر گرفته شود که آن نه،سی‌ام درمان که قرار بود به خزانه دولت واریز شود با همت نمایندگان مجلس و پیگیری‌های سازمان به تامین اجتماعی بازگشت.

محمدحسن زدا (سرپرست سازمان تامین اجتماعی) پیرامون بدهی‌های دولت به این سازمان و نحوه تعامل با دولت برای دریافت این بدهی‌ها به خبرنگار ایلنا گفت: ما تمرکزمان را بر این گذاشته‌ایم که مطالباتمان را از دولت بگیریم. در بند "ن" و "و" تبصره ۵ لایحه بودجه ۹۸ ارقام خوبی در راستای این مطالبات دیده شده است. مجلس هم در این زمینه کمک‌های زیادی می‌کند. ضمن اینکه در قانون برنامه ششم توسعه نیز اشاره شده که دولت طی ۵ سال باید تعهداتش را به سازمان تامین اجتماعی به صفر برساند. پس ما ابتدا به سراغ دولت رفته‌ایم.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه دولت براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در برنامه ششم توسعه، چه میزان از تعهداتش نسبت به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کرده، گفت: سال گذشته آنها نیت شروع طرح را داشتند اما وجود یکسری ایرادات متنی در قانون مانع از این کار شد. ولی امسال با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس، ایرادات را برطرف کردیم. ریاست مجلس از این اقدام حمایت به عمل آوردند. کمیسیون تلفیق هم در این زمینه همراهی مثبتی انجام داد.

وی اظهار داشت: جای نگرانی برای کارگران در این شرایط نیست. برعکس، این نکته مثبت باید درنظر گرفته شود که آن نه،سی‌ام درمان که قرار بود به خزانه دولت واریز شود با همت نمایندگان مجلس و پیگیری‌های سازمان به تامین اجتماعی بازگشت.

زدا با اشاره به بحث طرح اصلاحات پارامتریک قانون تامین اجتماعی در مجلس نیز گفت: اصلاحات پارامتریک طرحی است که خود نمایندگان مجلس پیشنهاد آن را داده‌اند. از همین رو، معتقدم جامعه کارگری نباید نگرانی‌ای از این طرح داشته باشند چراکه کارگرانی که قبلا وارد سیستم تامین اجتماعی شده‌اند، اموراتشان بر همان منوال قبلی طی خواهد شد.

وی تصریح کرد: انجام اصلاحات پارامتریک یک نیاز جهت جلوگیری از فروپاشی تامین اجتماعی است. ولی بازهم تاکید می‌کنم به هیچ عنوان مشمول کارگران قدیم نخواهد شد.

بدهی دولت به تامین اجتماعی لایحه بودجه 1398 اصلاحات پارامتریک اصلاحات پارامتریک قانون تامین اجتماعی محمدحسن زدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر