کد خبر: 725486 A

در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید؛

با حضور استاندار خراسان رضوی و مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وضعیت ۲۳ بنگاه اقتصادی استان تعیین تکلیف شد.

به گزارش ایلنا، علی رضا رزم حسینی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وضعیت ۲۳ بنگاه اقتصادی استان خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از اینکه برای نخستین بار، یک بانک دولتی معین اقتصاد مقاومتی شده است؛ افزود: بانک صنعت و معدن کشور، متولی توسعه شهرستان‌های قوچان و سبزوار شده است.

وی اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی را عاملی برای توانمندسازی مردم و جوامع محلی و روستایی دانست و افزود: خراسان رضوی با داشتن مزیت‌های منحصر به فرد، وجود مضجع شریف رضوی و نیروی انسانی توانمند باید متفاوت از سایر نقاط کشور اداره شود.

استاندار خراسان رضوی به وجود حدود ۸۸  هزار میلیارد تومان سپرده‌های بانکی در استان اشاره و تاکید کرد: زیبنده نیست که ۵۲ درصد از این منابع در استان و الباقی آن، خارج شود.

رزم حسینی با اشاره به وجود  اقتصاد خرد و متوسط قوی در استان، تصریح کرد: باید از این ظرفیت‌ها با ایجاد صندوق‌های محلی و جذب آنها در راستای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز و بررسی مشکلات این ۲۳ بنگاه‌ها، حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و۲۰۰ میلیون یورو اعتبار ارزی مورد نیاز است؛ گفت: مقرر شد ظرف دو هفته آینده از سوی بانک صنعت و معدن بررسی‌های کارشناسی انجام و مساعدت شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور هم در این جلسه با بیان اینکه از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون چهار هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های صنعتی خراسان رضوی پرداخت کرده‌ایم؛ گفت: از مجموع این پروژه‌ها، ۲۰ طرح بزرگ به بهره‌برداری رسیده است.

حسین مهری ادامه داد: ۱۰ طرح عمده دیگر نیز بین ۲۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تسهیلات مورد نیاز آنها پرداخت شده و یا در حال پرداخت است.

جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استا خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر