کد خبر: 723003 A

اعضای کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان رضوی در نامه‌ای خطاب به مسئولان نهاد‌های بالادستی کشور به بیان مشکلات صنفی خود پرداختند.

به گزارش ایلنا، اعضای  کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان رضوی در نامه‌ای خطاب به مسئولان  نهادهای بالا دستی کشور در شرایط فعلی اقتصاد کشور به بیان مشکلات صنفی خود پرداختند.

متن کامل نامه کانون کارگران بازنشسته خراسان رضوی که در هفت بند تنظیم شده، بدین شرح است:

احتراما چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به حضور شما و همه ملت ایران و خانواده بزرگ تامین اجتماعی ایران تبریک عرض می‌نمائیم و اعلام می‌داریم که بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی ایران با شجاعت و شهامت کامل پای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و رهبری فرزانه ایران ایستاده‌اند و با تمام توان از کیان کشور دفاع کرده و می‌نمایند و ازطرفی گلایه‌ها و انتظاراتی دارند که ذیلا به عرض مبارکتان می‌رسانیم و توقع داریم جهت تحقق آن اقداماتی صورت گردد:

۱. نسل بازنشستگان مردمانی صرفه‌جو و کم‌توقع می‌باشند و زیاده‌خواه و رفاه‌طلب نیستند اما توقع دارند که از حداقل رفاه عمومی و امکانات زندگی پس از چهل سالگی انقلاب برخوردار باشند که متاسفانه این خواسته به حق تحقق نیفتاده و سال به سال سفره بازنشستگان خالی‌تر و کوچکتر شده و وعده‌ها عملی نشده است.

۲. گرچه بازنشستگان پای نظام ایستاده‌اند اما از دولتمردان و قانون‌‌گذاران گله‌مند هستند و معتقدند که به نجابت آنها پاسخ مثبت داده نشده است و با گفتار درمانی از وظیفه ذاتی خود طفره رفته‌اند.

۳. بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی به یک گفتار ملال‌آور تبدیل شده است و حتی قوانین موضوعه در این مورد اجرا نمی‌گردد تا سازمان تامین اجتماعی بتواند خدمات بهتری ازجمله همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

۴. مرتب در این سالیان بحث ادغام سازمان‌ در دولت‌ها را مطرح می‌کنند و باعث اضطراب خانواده بزرگ تامین اجتماعی می‌شوند و سازمانی که از منابع بیمه‌پردازان شکل گرفته است در قبضه قدرت دولت‌ها قرار گرفته است و بیمه‌پردازان که صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی می‌باشند هیچ سهمی در مدیریت کلان آن ندارند.

۵. نگاه خیریه‌ای به این سازمان، بنیان سازمان را در معرض تهدید قرار داده است و دولت‌ها وظایف حاکمیتی خود را به این سازمان تحمیل نموده‌اند و از منابع سازمان می‌خواهند بخشی از اصل ۲۹ قانون اساسی را عملی نمایند.

۶. با خط فقر فعلی و حداقل مستمری‌ها کدام مسئول می‌تواند زندگی کند و بازنشستگان در وضعیت به وجود آمده مقصر نمی‌باشند زیرا بازنشستگان وظیفه داشته‌اند که در زمان اشتغال خوب کار کنند که کرده‌اند و حاکمیت و سازمان تامین اجتماعی وظیفه دارند حداقل‌های یک زندگی با رفاه نسبی را فراهم نمایند و آیا این خواسته نابجایی است؟

۷. کار ما زبان و قلم است و از همه دولت‌ها و مجلس‌های ایران خیری ندیدیم و همان‌ها باعث وضعیت موجود هستند و همه این سالیان به ناله‌های سوزناک ما وقعی در عمل نمی‌نهند و آخرین امید ما بعد از خداوند به شما مسئولان نهادهای بالا دستی است و پیش شما عجز و لابه می‌نمائیم که زیر بار زندگی کمرشان شکسته است و نمی‌دانیم این رنج نامه ما به عرض شما عزیزان می‌رسد یا خیر که امیدواریم رابطین شما به عرض برسانند تا به مشکلاتمان خاتمه دهید و حدود ۴۲ میلیون نفر خانواده‌ بزرگ تامین اجتماعی ایران از این وضعیت فلاکت‌بار رهایی و نجات یابند.

بازنشستگان تامین اجتماعی بازنشستگان خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر