کد خبر: 721412 A

نصرالله دریابیگی:

دبیر خانه کارگر مازندران بر این باور است که وضعیت معیشتی کارگران و بازنشستگان بسیار اسفبار است؛ به نحوی که با صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند.

به گزارش ایلنا، "نصراله دریابیگی" در دیدار تشکل‌های کارگری استان مازندران با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مازندران دارای ۱۲۰ هزار کارگر بازنشسته است، گفت: متاسفانه در دنیای امروز که دنیای زر و زور و تزویر است، بیش از ۹۰ درصد کارگران حداقل بگیر هستند.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران در ادامه با اشاره به اصلاح ماده ۷ قانون کار اظهار کرد: کار دائمی قرارداد کار دائمی می‌خواهد و کار موقت قرار داد کار موقت.

وی با بیان اینکه خصوصی‌سازی کارخانجات در ایران به خصوصی‌خوری تبدیل شده است، گفت: متاسفانه سیاست‌های غلط و عدم نظارت در بحث خصوصی‌سازی موجب تعطیل شدن بسیاری از کارخانجات در مازندران شده است.

دریابیگی ادامه داد: کارخانجاتی مثل صنایع نساجی مازندران، چیت‌سازی بهشهر و... وجود داشتند که روزگاری هزاران کارگر از آنها ارتزاق می‌کردند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران با اشاره به اینکه کارگران در همه سطوح انقلاب پایه کار بوده‌اند، اظهار کرد: امروز وضعیت معیشتی کارگران و بازنشستگان بسیار اسفبار است و صورت خود را با سیلی سرخ نگه میدارند.

وی با بیان اینکه حدود ۶۵ درصد از کارگران بازنشسته تامین اجتماعی در مازندران حداقل‌بگیر هستند، گفت: با توجه به تحریم‌ها و مشکلات کارگران و بازنشستگان جامعه کارگری و بازنشستگی تقاضا داریم که در خصوص طرح همسان‌سازی حقوق کارگران و بازنشستگان نگاه ویژه‌ای اعمال گردد.

در ادامه رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان مازندران، گفت: متاسفانه امروز قراردادهای کارگران اکثرا سفید امضا، هستند و کارگران هیچ امنیت شغلی ندارند.

علوی نژاد با انتقاد از حقوق پائین و حداقلی کارگران، اظهار کرد: جناب آقای وزیر تورم بالا و حقوق حداقلی کارگران و بازنشستگان که آن هم در بسیاری از کارخانجات چند ماه به تاخیر افتاده، کمر کارگران را شکسته است.

این نماینده کارگری با بیان این سوال از شخص وزیر که آیا شما با حداقل حقوق می‌توانید امورات زندگی خود را بگذرانید، گفت: حقوق دریافتی کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران تنها کفاف هزینه‌ی یک‌هفته از زندگی‌شان را می‌دهد و این امر موجب گردیده که شرمنده‌ی خانواده‌های‌شان شوند.

نصرالله دریابیگی( دبیراجرایی خانه کارگر مازندران)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر