کد خبر: 721337 A

حدود ۴۰ کارگر شهرداری دلند می‌گویند: جدا از به تاخیر افتادن مطالبات مزدی برای چهار ماه، حدود ۳ ماه است حق بیمه‌مام به سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران مجموعه‌های شهرداری دلند از دست‌کم چهار ماه معوقات مزدی خود خبر دادند.

به گفته این کارگران که در سازمان‌هایی همانند آتش نشانی، فضای سبز و خدماتی و اداری شهرداری دلند در استان گلستان کار می‌کنند، مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است.

این کارگران که زیر نظر شهرداری دلند به صورت رسمی و پیمانی مشغول به کار هستند، گفتند: تا این لحظه مسئولان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر دلند نتوانسته‌‌اند به خواسته‌های آنها رسیدگی کنند.

کارگران در ادامه تصریح کردند: حدود ۴۰ نفر هستیم که جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی، حدود سه ماه است که حق بیمه‌مان به سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است و مسئولان شهری دلند ماه‌هاست که می‌گویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم.

کارگران شهرداری دلند خواستار آن هستند تا شهردار در مقام کارفرمای اصلی چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بیندیشد.

رضا سلطانی (شهردار دلند) با تایید این معوقات مزدی به ایلنا گفت: درآمد ماهانه شهرداری دلند در حدی نیست که بتواند هزینه‌های جاری شهرداری و مطالبات معوقه کارگران خود را در بخش‌های مختلف را پرداخت کند، به همین دلیل شهرداری به دنبال افزایش اعتبارات و کسب درآمد است.

او با بیان اینکه این کاهش درآمد شهرداری دلند باعث بروز مشکلاتی ناشی از کمبود منابع مالی شده است به همین دلیل هم اکنون کارگران ماه‌هاست که معوقات مزدی طلب دارند، افزود: جدا از معوقات مزدی حدودا ۴۸۰ میلیون تومان بدهی به تامین اجتماعی داریم.

او ریشه مشکلات فعلی را در کاستی‌های  شهردوره قبل دانسته و گفت: منابع مالی شهرداری از طرق محل ارزش افزوده تامین می‌شد اما در سال جاری دولت این منابع مالی را به حداقل ۱۰ میلیون تومان کاهش داده و در عین حال سرانه شهرداری را قطع کرده است.

کارگران گلستان کارگران شهرداری دلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر