کد خبر: 721028 A

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعۀ سیستم‌های صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: تعداد کل حقوق بگیران صندوق تا پایان پاییز سال جاری (۱۳۹۷) نسبت به زمان مشابه سال قبل به میزان ۴.۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا، بهروز انتظاری افزود: تعداد کل حقوق بگیران این صندوق شامل بازنشستگان، ازکارافتادگان، شاغلان متوفی و بازنشستگان متوفی تا پایان آذر ماه سال گذشته یک میلیون و ۳۵۸ هزار و ۱۶۱ نفر بوده است که تا پایان آذر ماه امسال به یک میلیون و ۴۱۴ هزار و ۹۴ نفر رسیده و حاکی از رشد ۴.۱ درصدی تعداد حقوق بگیران است.

انتظاری گفت: از این تعداد یک میلیون و ۱۶۵ هزار و ۱۵۷ نفر (بازنشسته ازکارافتاده) شخصا حقوق دریافت می کنند و حقوق بازنشستگی ۱۸ درصد باقیمانده به وراث ایشان (۳۳۹ هزار و ۶۵۳ نفر) پرداخت می شود.

طبق اعلام دفتر برنامه ریزی و توسعه سیستم های صندوق بازنشستگی کشوری، ۶۸ درصد از جامعه حقوق بگیران را مردان و ۳۲ درصد را زنان تشکیل می دهند.

انتظاری یادآور شد: تهران با ۳۰۳ هزار و ۸۹۰ نفر بیشترین و استان خراسان شمالی با ۱۰ هزار و ۸۴۳ نفر کمترین تعداد حقوق بگیران را دارند.

صندوق بازنشستگی کشوری با ۳۱ مدیریت به ۴ درصد جمعیت کل کشور خدمت ارائه می کند و از بین ۳۱ مدیریت استانی صرفا تهران در ۹ ماهه ابتدایی سال بالغ بر ۷۳ هزار مراجعه کننده داشته است.

صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر