کد خبر: 720853 A

سازمان خصوصی‌سازی جزئیات بیشتری از واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به "مپنا" ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، سازمان خصوصی‌سازی جزئیات بیشتری از واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به "مپنا" ارائه کرد. 

بر این اساس پس از اینکه خریدار قبلی شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال نتوانست به برخی از تعهدات خود عمل کند، سازمان خصوصی‌سازی براساس قانون و مطابق اختیارات خود که در قرارداد واگذاری این شرکت نیز درج شده بود، در راستای استیفای حقوق دولت و مطالبات این سازمان اقدام به واگذاری مجدد این مجتمع کرد.

سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از سوی خریدار قبلی اقدام به انتشار فراخوان عمومی واگذاری مجتمع آلومینوم المهدی و طرح هرمزال در دو نوبت و در تاریخ‌های 21  و 24 دی و در روزنامه‌های کثیرالانتشار کرد.

بر این اساس 4 متقاضی برای خرید این مجتمع اعلام آمادگی کردند که در نهایت پس از بررسی‌های متعدد، گروه مپنا به دلیل اهلیت بالاتری که نسبت به سایر متقاضیان داشت به عنوان برنده نهایی تشخیص داده شد.

نماینده گروه مپنا در حال حاضر در این مجتمع مستقر شده و در حال انجام تشریفات مربوط به نقل و انتقال این شرکت است.

سازمان خصوصی‌سازی در این رابطه که چرا برای واگذاری مجدد این شرکت مزایده برگزار نشده است، تاکید کرده است: به دلیل اینکه سازمان خصوصی‌سازی شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال را به وکالت از خریدار قبلی واگذار کرده است، بنابراین الزامی برای برگذاری مزایده جهت فروش این شرکت وجود نداشت. ضمن اینکه هیات واگذاری نیز این اختیار را به هیات عامل این سازمان داده است که به هر ترتیب قانونی برای استیفای حقوق دولت، سهام آن دسته از خریداران را که از ایفای تعهدات قانونی خود استنکاف می کنند، اقدام نماید.

بر این اساس باتوجه به اینکه حساسیت‌هایی در خصوص شرکت آلومینوم المهدی و طرح هرمزال وجود دارد، این گونه تشخیص داده شد که علاوه بر تمکن مالی، اهلیت خریدار نیز مدنظر قرار بگیرد که خوشبختانه گروه مپنا مجموعه این موارد را دارا می‌باشد.

سازمان خصوصی سازی واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به مپنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر