کد خبر: 720334 A

سلیمان پاک سرشت:

سلیمان پاک‌ سرشت گفت: مهارت‌آموزی اکنون یکی از جدی‌ ترین نیازهای کشور است و کارآفرینی باید در قالب یک علم آموزش داده شود.

به گزارش ایلنا، "سلیمان پاک سرشت" با بیان اینکه متأسفانه اکوسیستم کارآفرینی در کشور به گونه‌ای هدایت می‌شود که کارآفرینان از چرخه تولید حذف می‌شوند، تأکید کرد: این مشکل باید با تقویت مهارت‌آموزی و اصلاح سیاست‌های بالادستی رفع شود.

پاک سرشت، افزود: با وزارت آموزش و پرورش در حال هماهنگی برای آموزش کارآفرینی از نخستین سال‌های تحصیلی هستیم، زیرا دانش آموزان در یک محیط بسته آموزش می‌بینند و نمی‌توانند خصلت کارآفرینی را در دوره‌های دیگر نشان داده و عملیاتی کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایران در بین ۱۳۷ کشور جهان،  رتبه ۷۲ و در کشور‌های منطقه رتبه ۱۱ را در کارآفرینی دارد.

 پاک سرشت با اشاره به اینکه کارآفرینی، محصول آموزش است، افزود: در سیاست گذاری‌های کشور‌های مختلف جهان، توسعه کارآفرینی به عنوان مسئله راهبردی در حال انجام است و در وضعیت فعلی اقتصادی، کشور‌های کارآفرین می‌توانند با ایجاد کسب و کار پایدار به عنوان ابزاری برای دگرگونی اقتصاد کشور‌ها محسوب شوند.

وی درخصوص اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در حوزه کارآفرینی افزود: راه اندازی باشگاه کارآفرینان جوان یکی از فعالیت‌های در حال انجام است که دانش آموزان می‌توانند با حضور در دوره کارآفرینی، آمادگی برای انجام کار گروهی پیدا کنند، زیرا در این فضا شرایط برای پرورش استعداد جوانان فراهم است.

پاک سرشت ادامه داد: این طرح هم اکنون به صورت آزمایشی در استان مازندران و خراسان رضوی عملیاتی شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: این سازمان حدود ۶۰۰ مرکز آموزشی با امکانات مناسب در کل کشور دارد که در ساعاتی که فعالیت آموزشی ندارند افراد دارای ایده کارآفرینی می‌توانند با استفاده از امکانات این مراکز و طراحی ایده کارآفرینی و پس از پذیرش آن در این سازمان،  ایده خود را عملیاتی کنند.

براساس این گزارش، همایش مذکور با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اتحادیه بنیادهای سراسری کشور، خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران و … در سی دی ماه سال جاری در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی کشور برگزار شد.

سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر