کد خبر: 720307 A

تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه در زمینه حذف بند مربوط به واریز حق‌بیمه سهم درمان تامین‌اجتماعی به خزانه از لایحه بودجه، تلاش سازمان تامین اجتماعی و حمایت رییس مجلس از اجرایی‌شدن قانون همسان‌سازی مستمری‌های بازنشستگان این سازمان در سال آینده و... مطالبت این شماره آتیه‌نو هستند.

به گزارش ایلنا، تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه در زمینه حذف بند مربوط به واریز حق‌بیمه سهم درمان تامین‌اجتماعی به خزانه از لایحه بودجه ۱۳۹۸، عنوان داستان جلد این شماره هفته‌نامه آتیه‌نو است: «استقبال جامعه کارگری، کارفرمایی و کارشناسان رفاهی از تصمیم تازه خانه ملت: بازگشت به منطق بیمه‌ای».

در بخشی از این گزارش می‌خوانیم: «واریز منابع حق درمان کارگران به حسابی خارج از این سازمان یکی، دو سالی است در کشاکش اختلافات بر سر نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت، میان دولت، مجلس و سازمان تامین‌اجتماعی حالت رفت و برگشتی پیدا کرده است...حالا اما به نظر می‌رسد نشانه‌هایی آشکار دال بر اینکه منطق کارشناسان بیمه‌ای موردتوجه قرار گرفته، هویدا شده است. شاهد این مدعا حذف بند «و» تبصره۷ لایحه بودجه سال آینده کشور است که کمیسیون تلفیق به آن رای داده و آ‌ن‌گونه که محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تامین‌اجتماعی گفته، واریز منابع درمان کارگران به خزانه که در لایحه بودجه سال گذشته (۹۷) آمده بود، دیگر در بودجه۹۸ تکرار نمی‌شود...»

«همسا‌ن‌سازی مستمری‌ها به شرط تامین اعتبار» خبری است که محمدحسن زدا سرپرست سازمان تامین‌اجتماعی اعلام و در آن از تلاش این سازمان و حمایت رئیس مجلس از  اجرایی‌شدن قانون همسان‌سازی مستمری‌های بازنشستگان این سازمان در سال آینده خبر داده است.

هشدار رییس مجلس شورای اسلامی درباره تبعات تاخیر در تسویه مطالبات صندوق‌های بازنشستگی و تاکید لاریجانی بر پیش‌بینی سازوکاری مطمئن برای پرداختاین مطالبات در بودجه سال آینده و استقبال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارتقاء خدمات تامین‌اجتماعی با بهره‌گیری از فن‌آوری‌های الکترونیکی‌، عناوین مهم دیگر مربوط به سازمان تامین اجتماعی در این شماره از آتیه‌نو هستند.

سایر عناوین این هفته عبارتند از:

فردایِ تامین‌اجتماعی (یادداشتی از علی حیدری؛ نایب‌رئیس هیات‌مدیره سازمان تامین‌اجتماعی)

مسکن، مزد کارگران را می‌بلعد! (بررسی آتیه‌نو از مصوبه اخیر شورای عالی کار مبنی بر افزایش ۱۵۰درصدی حق مسکن کارگران)

فشار تورم اجاره‌بها به طبقه کارگر (یادداشتی از حسام عقبایی؛ نایب‌رییس اتحادیه مشاوران املاک)

وضعیت اضطراری در تخت‌های مراقبت‌ ویژه (به گفته رییس انجمن مراقبت‌های ویژه، هم‌اکنون با کمبود ۵۰درصدی در حوزه تخت‌های مراقبت ویژه روبه‌رو هستیم)

چرخ را دوباره اختراع نکنیم! (یادداشتی از عباس اورنگ؛ کارشناس رفاه و تامین‌اجتماعی)

ناامنی قراردادهای صفر‌ساعت! (نظرسنجی‌ها درباره مهم‌ترین خواسته کارگران اروپایی که در بازار کارهای نوپا کار می‌کنند چه می‌گوید؟)

استقلال تامین‌اجتماعی، خواسته اصلی کارگران (یادداشتی از غلامرضا عباسی؛ قائم‌مقام دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران)

آلمانی‌ها اعتقادی به یارانه ندارند! (برنامه‌ریزی آلمان برای حمایت اجتماعی بیشتر از خانواده‌ها در شرایط رکود اقتصادی)

تغییرات اقلیمی، شهرهای سالم و سلامت شهروندان (یادداشتی از سعید صادقیه اهری؛ دکترای پزشکی اجتماعی)

همه‌چیز درباره غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری (مشاور آتیه‌نو پاسخ می‌دهد)

هفته‌نامه آتیه‌نو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر