کد خبر: 719691 A

جمعی از کارگران بیکار شده کارخانه «فارسیت درود» که به دلیل مشکلات نقدینگی و استفاده از ماده خطرناک آزبست تعطیل شده، مقابل این واحد تولیدی تجمع کرده و خواستار صدور حکم بازگشت به کار خویش شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران پیمانی کارخانه «فارسیت درود» در استان لرستان که در سال ۹۴ نامه بازخریدی آنان زده شده، امروز(۵ بهمن ماه) مقابل کارخانه تجمع کرده و خواهان بازگشت به کار و پرداخت هستند. این درحالیست که در پی تعطیلی این واحد تولیدی در سال ۹۴، اخیراً با پیگیری کارگران، حدود ۳۴ کارگر رسمی این شرکت در کارخانه فولاد چدن به صورت «مأمور به خدمت»، بازگشت به کار گرفته‌اند.

به گفته منابع کارگری ایلنا؛ کارگران پیمانی کارخانه فارسیت حدود ۴ سال پیش به دلیل رکود کار و افزایش مطالبات کارگران با توافق دو طرفه تعدادی از کارگران تعدیل و حکم بازخرید برایشان صادر شده است.

کارگران می‌گویند؛ ما خواهان بازگشت به کار هستیم، مدت‌ها است که با سختی معیشت خود را می‌گذرانیم و وقی شنیدیم تعدادی از همکارانمان بازگشت به کار گرفته‌اند و می‌توانند در کارخانه فولاد چدن کار کنند، مقابل کارخانه حاضر شدیم.

طبق اظهارات کارگران؛ کارگران پیمانی کارخانه فارسیت درود که حکم بازخریدی برای شان صادر شده در حالی تقاضای بازگشت به کار دارند که اخیراً علاوه بر 34 کارگر رسمی با حکم بازگشت به کار حدود ۱۳ کارگر پیمانی موافقت شده است  و از ابتدای دی ماه به صورت مأمور به خدمت در کارخانه فولاد چدن کار می‌کنند.

از قرار معلوم در تجمع امروز(۵ بهمن ماه) جمعی از کارگران بیکار شده این واحد تولیدی خواستار این هستند که در کنار دیگر کارگران بازگشت به کار آنان نیز صادر شود. 

استفاده ازمادهٔ خطرناک آزبست در تولید ورق و لوله باعث مشکلات عدیده‌ای برای این کارخانه و در نهایت تعطیلی آن شد. کارخانه فارسیت دورود یکی از کارخانه‌های قدیمی این شهرستان است که در سال ۱۳۴۸ راه اندازی و عمده محصولات آن را ورق ایرانیت و لوله با ابعاد مختلف تشکیل می‌داد.

لرستان کارگران پیمانی کارگران فارسیت درود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر