کد خبر: 719456 A

معلمان مطرح کردند:

معلمان و بازنشستگان فرهنگی شهرهای اصفهان، کرج، کرمانشاه و اردبیل به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های خود مراجعه کرده و خواستار توجه به مطالبات صنفی‌شان شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز جمعی از معلمان و بازنشستگان فرهنگی در شهرهای مختلف از قبیل اصفهان، کرج، کرمانشاه و اردبیل به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌هایشان مراجعه کردند.

به گفته آنها؛ مهم‌ترین مطالبات فرهنگی در این مراجعات به شرح زیر است: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، بیمه تکمیلی کارآمد برای تمامی شاغلان و بازنشستگان فرهنگی و مشکلات معیشتی.

به گفته معلمان؛ آنها در اعتراض به نحوه انتخاب شرکت بیمه‌گر تکمیلی پیش از این اعتراضاتی انجام داده‌اند چراکه شرکتی که بیمه تکمیلی معلمان را انجام می‌دهد، کارایی لازم را ندارد و در مقابلِ هزینه بالایی که دریافت می‌کند، خدمات اندکی ارائه می‌دهد. آنها خواستار مشارکت دولت جهت یافتن سازمان بیمه‌گری بهتر جهت پوشش بیمه تکمیلی‌شان هستند.

معلمان همچنین افزایش ۲۰ درصد حقوق کارکنان دولت برای سال آینده که در لایحه بودجه ۹۸ تقدیم مجلس شده را ناکافی دانسته و اعتقاد دارند این میزان افزایش حقوق با واقعیت گرانی‌ها و هزینه‌های زندگی، تناسبی ندارد.     

اصفهان کرمانشاه کرج اردبیل معلمان معیشت معلمان همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بازنشستگان فرهنگی افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان دولت در سال 98 لایحه بودجه 1398
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر