کد خبر: 719116 A

به دنبال تجمعی که کارگران مجموعه شهرداری آبادان در یک ماه گذشته مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر آبادان برپا کردند، شهرداری بخشی از معوقات مزدی چهار ماهه آنها را پرداخت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران شهرداری آبادان گفتند که روز گذشته و امروز (دوم و سوم بهمن ماه) بخشی از معوقات مزدی چهار ماهه خود را دریافت کرده‌اند.

طبق اظهارات یکی از کارگران شهرداری آبادان؛ حدود ۲ هزار کارگر در مجموعه شهرداری آبادان به صورت رسمی و غیررسمی مشغول کارند که مطالبات مزدی و بیمه‌ای متفاوتی دارند.

این کارگر با بیان اینکه پرداخت مطالبات مزدی او و سایر همکارانش در مجموعه شهرداری آبادان از مهر ماه به تاخیر افتاده است و پاداش و اضافه‌کاری‌ها به‌صورت کامل پرداخت نمی‌شد، در ادامه گفت: اخیرا شهرداری آبادان با تامین اعتبار بخشی از این مطالبات را به حساب کارگران واریز کرده است.

او در توضیح مطالبات معوقه و پرداخت شده خود و همکارانش گفت: حدود ۱۵۰ کارگر شاغل در آتش‌نشانی مطالبات مزدی ماه‌های مهر، آبان و آذر خود را به صورت پایه حقوق بدون دریافت اضافه‌کاری و سایر مزایای مزدی دریافت کرده‌اند.

او با بیان اینکه در حال حاضر یک ماه دستمزد دی ماه آتش‌نشانان پرداخت نشده است، در ادامه درباره معوقات بیمه‌ای همکاران خود گفت: شهرداری آبادان یک ماه (آذر) حق بیمه سال ۹۴، ۵ ماه حق بیمه (اردیبهشت،خرداد، تیر،  مرداد و شهریور) سال ۹۵، سه ماه حق بیمه (آذر، دی و بهمن) سال ۹۶ و ۴ ماه حق بیمه ماه‌های (مهر، آبان و آذر و دی) سال جاری آتش‌نشانان را به تامین اجتماعی واریز نکرده است.

بنا به اظهارات این منبع کارگری در شهرداری آبادان، مطالبات مزدی ۱۳۰ کارگر واحد اتوبوسرانی در ماه‌های مهر و آبان به صورت کامل پرداخت شده و دستمزد دو ماه آذر و دی خود را از شهرداری طلبکارند. در عین حال پرداخت حق بیمه کارگران اتوبوسرانی نیز در ماه‌های آذر و دی ماه سال جاری به تاخیر افتاده است.

 طبق اظهارات این کارگر، حدود هزار کارگر نیز که در بخش‌های خدماتی و اداری شهرداری آبادان مشغول کارند که بخشی از دستمزد شهریور ماه خود را به همراه دستمزد ماهه‌های مهر و آبان به صورت پایه حقوق دریافت کرده‌اند. همچنین حدود ۵۰۰ کارگر شاغل در واحد عمران و فضای سبز آبادان پایه حقوق شهریور خود را دریافت کرده‌اند وهنوز خبری از پرداخت مطالبات مربوط به مهر و آبان آنها که قرار بود امروز سوم بهمن ماه پرداخت شود، تا این لحظه نبوده است.

به گفته وی، هنوز خبری از پرداخت مطالبات مزدی حدودا ۶۰ تا ۷۰ نفر از کارگرانی که به صورت روزمزدی در سازمان فضای سبز شهرداری آبادان مشغول کارند، نیست درنتیجه کارگران برای دریافت مطالبات مزدی خود بلاتکلیف هستند.

کارگران شهرداری آبادان وسازمانهای وابسطه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر