کد خبر: 718150 A

علی خدایی:

علی خدایی از برگزاری جلسه شورای عالی کار با موضوع «حق مسکن کارگران» خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (اول بهمن ماه) ساعت چهار عصر، جلسه‌‌ی سه‌جانبه‌ی شورای عالی کار با موضوع تعیینِ «حق مسکن کارگران» برگزار خواهد شد.

علی خدایی (عضو کارگری شورای عالی کار) در ارتباط با دستور جلسه امروز عصر گفت: اولویت اصلی ما در جلسه امروز، حق مسکن است. ما در جلسه گذشته شورای عالی کار روی حق مسکن به توافق نرسیدیم، حتی یک جلسه محدودتر در وزارت کار برگزار شد که در آنجا نیز توافقی حاصل نشد، لذا بسیار مصر هستیم که امروز به توافق نهایی برسیم و پرونده «حق مسکن» بسته شود.

وی با بیان اینکه در صورت‌جلسه رسمی نیز آمده که موضوع جلسه، تعیین تکلیف نهایی حق مسکن کارگران است، افزود: باید امروز پرونده حق مسکن کارگران بسته شود؛ باتوجه به کاهش شدید قدرت خرید کارگران در سال جاری، درست نیست که بیش از این روی موضوع کشدار و پر از کش و قوسِ «حق مسکن» بیش از این وقت بگذاریم.

اشاره خدایی به لزوم تصویب افزایش حق مسکن در هیات دولت است که بار قبل –برای افزایش از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان- دو سال به درازا کشید.

او معتقد است نباید شورای عالی کار بیش از دو جلسه روی موضوعی وقت بگذارد که در صورت تصویب افزایش آن، مدت زمان بسیار طولانی صرفِ نهایی شدن و اجرای آن می‌شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تاکید کرد: در این مقطع زمانی باید روی بحث اصلی که «افزایش قدرت خرید کارگران» است، تمرکز کنیم.

شورای عالی کار علی خدایی حق مسکن کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر