کد خبر: 718081 A

چند صد نفر از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور مقابل ساختمان وزارت نیرو در تهران تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (اول بهمن ماه) بیش از سیصد نفر از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق از استان‌های مختلف به تهران آمدند و در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی مقابل وزارت نیرو تجمع کردند.

حاضران در تجمع که از استان‌های دور و نزدیک از جمله از آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان به تهران آمده‌اند، می‌گویند: علیرغم مصوبه وزیر مبنی بر تبدیل وضعیت و استخدامِ دائم ما، سازمان توانیر از اجرای قانون عدول می‌کند و به بهانه‌ی نبودن چارت خالی، از استخدام ما سر باز می‌زند.

از قرار معلوم، حدود ۴۰ نفر از حاضران در تجمع، به همراه خانواده‌هایشان به تهران آمده‌اند تا بلاتکلیفی خود را بیشتر و عیان‌تر به مسئولان نشان دهند.

این اپراتورها که پیش از این نیز بارها به تهران آمده‌اند و پیگیری وضع استخدامی خود شده‌اند، می‌گویند ۴۱۱۰ نفر در سراسر کشور هستیم که علیرغم پیگیری‌های متعدد، هنوز در بلاتکلیفی به سر می‌بریم.

اعضای شورای هماهنگی اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور نیز با انتقاد از کوتاهی وزارت نیرو و سازمان توانیر می‌گویند: به تازگی بحث «آزمون» و لزوم جذب آزمونی را پیش کشیده‌اند؛ این بحث، هم خلاف مصوبات وزارتخانه است و هم ناعادلانه است؛ چطور می‌خواهند از نیرویی که بیش از ده سال سابقه کار دارد، آزمون بگیرند و تعیین کنند که آیا قبول یا مردود است؟!

تجمع‌کنندگان خواستار پاسخگویی مقامات وزارت نیرو هستند و می‌گویند از بوروکراسی کشدار و بلاتکلیفی خسته‌ایم!

56

 

کارگران وزارت نیرو کلاه زردها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر