کد خبر: 717989 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خبر داد؛

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اقدامات واگذاری زمین در ناحیه صنعتی داورزن انجام شده و اراضی به متقاضیان واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگارایلنا، مسعود مهدی‌زاده مقدم در نشست خبری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: امسال در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیش از ۴۰ ویژه برنامه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان آماده شده و برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، بیان کرد: در دهه مبارک فجر امسال و با حمایت‌های صورت گرفته، ۱۶ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۳۴۴۹ میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان افتتاح خواهند شد.

وی افزود: راه اندازی و توسعه واحد‌های صنعتی و تولیدی یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی ما بوده و هست و در همین راستا زیرساخت‌ها به صورت برنامه ریزی شده انجام می‌شود تا صنعتگران دغدغه‌ای در این خصوص نداشته و روند استارت شروع کار آن‌ها با سرعت بیشتری صورت پذیرد.

مهدی زاده مقدم ادامه داد: بخش خصوصی حضور مطلوبی در روند سرمایه گذاری‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی داشته و این حضور منجر به تولید و اشتغال زایی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، گفت: ۴ واحد در شهرک صنعتی چناران، ۲ واحد در شهرک صنعتی کاویان، ۲ واحد در شهرک صنعتی عطار، ۳ واحد در شهرک صنعتی گناباد، ۱ واحد در شهرک صنعتی بردسکن، ۱ واحد در شهرک صنعتی تربت جام، ۱ واحد در شهرک صنعتی چرمشهر، ۱ واحد در شهرک صنعتی ماشین ابزار و ۱ در شهرک صنعتی کلات با کاربری غذایی، فلزی، شیمیایی، نساجی، برق و الکترونیک وکانی غیرفلزی فعالیت خود را در دهه مبارک فجر شروع خواهند کرد و با بهره برداری این واحد‌های صنعتی و تولیدی، زمینه اشتغال ۵۸۱ نفر فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: حمایت از تولید از رویکرد‌های اصلی ما در مسیر تحقق اهداف اقتصادی به خصوص اقتصاد مقاومتی بوده و ازاین رو واحد‌های صنعتی و تولیدی با حمایت‌هایی در بخش‌های زیرساختی ازجمله تأمین آب، برق، گاز و مخابرات به بهره برداری می‌رسند.

افتتاح ۷ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی

مهدی زاده مقدم با اشاره به تکمیل و افتتاح پروژه‌های عمرانی، ادامه داد: از دیگر مباحث مهم ما در ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، افتتاح ۷ پروژه عمرانی در حوزه زیرساختی برق، راه و ابنیه و روشنایی با هزینه بالغ بر ۲۹ میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خراسان رضوی است.

وی افزود: دهه مبارک فجر فرصت بسیار مناسبی برای نشان دادن خدمات و دستاورد‌های نظام انقلاب اسلامی در تمام حوزه‌ها و بخش‌ها است و همه باید تلاش کنیم تا به بهترین نحو ممکن تبیین شود.

مهدی زاده مقدم عنوان کرد: تکمیل و توسعه متوازن زیرساخت‌های عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و تسهیل و تمهید حمایتی از صنایع کوچک از وظایف اصلی و اولویت‌های مهم ما بوده تا با فراهم کردن آنها، امنیت حضور سرمایه گذاران برای احداث و راه اندازی واحد‌های صنعتی و تولیدی و سرمایه گذاران صنعتی در راستای تولید ملی و اشتغال مولد مهیا شود.

مهدی زاده مقدم تصریح کرد: استان ظرفیت‌های مناسب اقتصادی فراوانی دارد و با هم افزایی و انجام برنامه‌های مشترک با سایر دستگاه ها، زمینه‌های سرمایه‌گذاری بیشتر فراهم و از ظرفیت‌ها بخوبی در راستای تولید واشتغال پایدار استفاده شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴۳ درصد از صنایع، ۴۰ درصد از اشتغال صنعتی و ۲۴ درصد از سرمایه‌گذاری استان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی قرار دارد که با ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و ۴۰ شهرک فعال زمینه استقرار بالغ بر ۲۵۷۰ واحد صنعتی را با اشتغال ۷۴ هزار و ۱۵۶ نفر فراهم کرده است.

شهرک‌های صنعتی چهل سالگی انقلاب مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر