کد خبر: 717570 A

کارگران شهرداری لوشان در اعتراض به مطالبات مزدی و عدم پرداخت حق بیمه دست از کار کشیده و در مقابل شهرداری تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز (۳۰ دی ماه) جمعی از کارگران شهرداری لوشان که در بخش‌های مختلف ازجمله فضای سبز و خدمات مشغول به کار هستند، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود دست از کار کشیدند.

این کارگران می‌گویند: هفت ماه دستمزد پرداخت نشده داریم و هرچند ماه یکبار با برگزاری یک تجمع اعتراضی یک ماه از معوقات مزدی‌مان پرداخت می‌شود.

این کارگران همچنین از عدم پرداخت حق بیمه خود انتقاد دارند و می‌گویند: همسان با دستمزد، حق بیمه ما  نیز در سال جاری حدودا ۷ ماه واریز نشده در نتیجه در تمدید دفترچه‌های بیمه درمانی خود با مشکل مواجه هستیم.

به گفته‌ی این کارگران، هیچکدام از  وعده‌هایی که برای پرداخت معوقات داده‌اند تاکنون محقق نشده و سرگردانی کارگران همچنان ادامه دارد.

یکی از این کارگران با بیان اینکه ماه‌هاست به اقوام و آشنایان و کسبه محل بدهکاریم، گفت: آیا خود مسئولان می‌توانند در این اوضاعِ گرانی چند ماه بدون دستمزد سر کنند که از کارگران توقعِ صبر و تحمل دارند؟!

کارگران می‌گویند که در اجتماع امروزشان اسماعیل میرغضنفری (فرماندار شهرستان رودبار) نیز به دعوت شهردار لوشان در جمع کارگران حاضر شد.

کارگران اظهار داشتند: آقای فرماندار به مشکلات ناشی از ۷ ماه بی‌حقوقی کارگران گوش داد اما گفت که می‌توانیم طی چند روز آینده با پرداخت ارزش افزوده حداقل یک ماه دیگر از مطالبات عقب افتاده کارگران را جبران کنیم.

کارگران گیلان کارگران شهرداری لوشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر