کد خبر: 717544 A

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید در رأس امور قرار گیرد چراکه خواسته به حقی است و همه نمایندگان باید برای تحقق آن در لایحه بودجه ۹۸ تلاش کنند.

به گزارش ایلنا، سیدمهدی فرشادان در مراسم کلنگ‌زنی خانه امید سنندج اظهار داشت: بازنشستگان عمر گرانمایه خود را سالیان سال برای خدمت به جامعه صرف کرده‌اند لذا وظیفه ما محقق کردن مطالبات آنها و استفاده از تجارب گرانقدرشان است.

وی خاطرنشان کرد: هفته گذشته با بازنشستگان استان کردستان جلسه‌ای داشتم که مشکلات و خواست‌های منطقی خود را مطرح کردند و بنده مطالبات این عزیزان را به کمیسیون اعلام کردم.

فرشادان تاکید کرد: اعمال فوق‌العاده مناطق عملیاتی یا منطقه جنگی صرفا برای شاغلین، کم لطفی در حق بازنشستگان است و این امر باید به بازنشستگان هم تعلق بگیرد بنابراین بازنگری در این قانون ضروری است و تلاش مجمع نمایندگان استان گرفتن این حق برای بازنشستگان است.

وی رسیدگی به مشکلات بازنشستگان را وظیفه خود و دیگر مسؤولان استان اعلام کرد و افزود: باید بهترین امکانات را در حوزه‌های درمانی و اجتماعی برای جامعه بازنشستگی فراهم کنیم در غیر اینصورت در آینده با مشکلات مختلفی در این حوزه روبه رو خواهیم شد.

فرشادان با بیان اینکه وام‌های کم‌بهره و اختصاص سفرهای زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان استان باید ایجاد شود، افزود: مدیران امروز بازنشستگان فردا هستند لذا ما هم در آینده به این خانه ملحق می‌شویم، بنابراین رسالت ما فراهم کردن آرامش و آسایش و محقق کردن مطالبات این عزیزان است.

صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر