کد خبر: 717441 A

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی:

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: تعامل سازنده با تشکل‌های بازنشستگان و مستمری‌بگیران با جدیت دنبال می‌شود و برای اتخاذ راهکارهای مناسب به منظور برآورده شدن خواسته‌ها نیز از نظرات تشکل‌ها استفاده می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمدحسن زدا روز شنبه در جلسه ای با اعضای کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی گفت: امروز مبلغ بسته حمایتی برای سه میلیون نفر بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی به حساب آنها واریز می‌‌‌شود و فردا نیز برای سه میلیون و ۱۵۰ هزار نفر دیگر از بیمه شدگان واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۳ مرحله دیگر از این بسته‌های حمایتی به افراد مشمول ارائه می‌شود، اظهار داشت: بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی که حقوقی کمتر از سه میلیون تومان دریافت می‌کنند، ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر هستند که پس از تبادل اطلاعات با سایر سازمان‌ها و حذف هم‌پوشانی‌ها مقرر شد که بسته حمایتی به شش میلیون و ۱۵۰ هزار نفر ارائه شود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه مرکز ارتباط مردمی سازمان تأمین اجتماعی با شماره ۱۴۲۰ پاسخگوی سوالات احتمالی درباره بسته حمایتی است، تصریح کرد: در مرحله قبلی به دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر مستمری‌بگیر سازمان تأمین اجتماعی بسته حمایتی ارائه شد.

زدا با بیان اینکه مدیریت منابع مالی در سازمان تأمین اجتماعی و تعیین اولویت اختصاص منابع با جدیت پیگیری می‌‌شود، خاطرنشان کرد: پرداخت حقوق بازنشستگان اولین اولویت است و سایر تعهدات در اولویت‌‌های بعدی قرار دارند.

وی با بیان اینکه همسان‌‌سازی حقوق بازنشستگان از مسائل بسیار مهم برای سازمان تأمین اجتماعی محسوب می‌‌شود، ابراز داشت: فرمول مشخصی برای اجرای همسان سازی با همفکری و مشارکت تشکل‌های بازنشستگی طراحی شده و ارزیابی ما این است که اجرای این برنامه نیازمند اعتبار ۱۲ هزار میلیارد تومانی است.

این مقام مسئول درباره پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی نیز بیان کرد: مکانیزم پرداخت مطالبات این مراکز اصلاح شده و اختیار مدیران درمان استان‌ها افزایش یافته است. شرایطی ایجاد شده است که منابع موجود به صورت عادلانه بین مراکز طرف قرارداد تقسیم شود.

وی ادامه داد: برای تهاتر بدهی سازمان تأمین اجتماعی به مراکز درمانی طرف قرارداد با مطالبات این سازمان از دولت در حال پیگیری هستیم.

مهدی درخشان، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه یادآور شد: برای ارتقای کیفیت خدمات درمانی و افزایش رضایتمندی مراجعه‌‌کنندگان، برنامه سقف‌‌گذاری خدمات سرپایی در مراکر درمانی تأمین اجتماعی در حال اجرا است.

وی افزود: بر اساس این برنامه پزشکان باید وقت معینی را برای معاینه و رسیدگی به بیمار اختصاص دهند تا رسیدگی و خدمات تشخیصی و درمانی با دقت و کیفیت بالاتری انجام شود.

این مقام مسئول سقف‌‌گذاری را دارای مبنای علمی و مبتنی بر تجربه‌‌های سال‌های گذشته دانست و عنوان کرد: این کار از چند ماه گذشته آغاز شده و به مرور در تمامی مراکز به اجرا درمی‌آید.

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: زدا تاکنون در مسئولیت‌‌های مختلفی که در سازمان تأمین اجتماعی برعهده داشته عملکرد قابل تقدیری از خود به جا گذاشته است و اکنون نیز با توجه به چالش‌‌های پیشرو مسئولیت سنگینی را پذیرفته و بدون تردید در این مقطع حساس نیز به خوبی و با استفاده از توان و تجربه ارزشمند مدیران و همکاران، این سازمان بزرگ را مدیریت خواهد کرد.

وی با تقدیر از اقدامات و تلاش‌‌های صورت گرفته برای پرداخت بسته حمایتی بازنشستگان و بیمه‌‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: پرداخت حقوق بازنشستگان و همچنین پرداخت حق بیمه مربوط به بیمه تکمیلی این عزیزان در موعد مقرر و به خوبی انجام شده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌‌بگیران تأمین اجتماعی بازگشت چک‌‌های ارائه شده به بابک زنجانی را از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته دانست و تصریح کرد: با این کار ارزشمند توجه و اولویت حفاظت از اموال کارگران و بازنشستگان در سازمان تأمین اجتماعی به خوبی مشخص شد.

بیات با اشاره به بررسی بودجه سال آینده کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی، همسان‌‌سازی حقوق بازنشستگان و واریز نشدن سهم نه بیست و هفتم درمان تأمین اجتماعی به خزانه خواسته‌‌های اصلی بازنشستگان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

تأمین اجتماعی‌ سازمان تأمین اجتماعی محمد حسن زدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر