کد خبر: 716328 A

کارگران کارخانه روغن نباتی جهان می‌گویند که باوجود پرداخت مطالبات آنها، همچنان فعالیت تولیدی محل کارشان متوقف مانده و کارگران نگران آینده شغلی خود هستند.

یکی از کارگران روغن نباتی جهان در تماس با خبرنگار ایلنا گفت: فعالیت روزمره شرکت روغن نباتی زنجان که از چند ماه پیش به بهانه نداشتن نقدینگی برای تهیه مواد اولیه تولید متوقف شده، همچنان ادامه دارد.

او با بیان اینکه در کارخانه روغن جهان نزدیک به ۱۲۰ کارگر باسابقه مشغول کارند، گفت: تمام این کارگران با وجود آنکه هر روز در محل کار خود حاضرند اما کاری برای انجام دادن ندارند و از وضعیت به وجود آمده، احساس خطر می‌کنند.

وی به نقل از کارگران این واحد تولیدی گفت: مدیریت کارخانه عقیده دارد که منابع مالی کافی برای تهیه مواد اولیه تولید وجود ندارد.

این کارگر با بیان اینکه بعد از پایان اعتراضات دو هفته‌ای که در آذر ماه انجام دادیم، کارفرما طبق قرار در هر ۲۰ روز یکبار یک ماه از مطالبات مزدی و بیمه‌ای‌مان را پرداخت می‌کند، افزود: همچنین قرار است طبق برنامه از پیش تعیین شده کارفرما؛ یک ماه دیگر از این مطالبات یکم بهمن ماه پرداخت شود.

او با بیان اینکه کارگران به دلیل عملی شدن بخشی از مطالبات از کارفرما رضایت دارند و نگرانی آنها تنها بابت آغاز نشدن تولید در کارخانه است، در ادامه افزود: کارفرما طبق وعده‌ای که داده است؛ سرویس ایاب و ذهاب کارگران را برقرار کرده است.

این کارگر تاکید کرد: مشکلات کارگران روغن نباتی جهان همچنان باقی است و حل مشکلات این واحد تولیدی و کارگرانش نیازمند حمایت مسئولان استانی است.

کارگران زنجان کارگران روغن نباتی جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر