کد خبر: 715861 A

در حالی که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است که در هفتاد و دو ساعت آینده "سبد حمایت معیشت کارگران" پرداخت می‌شود، برخی مسئولان مدعی هستند که بسته‌ها تامین مالی نشده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سازمان برنامه و بودجه با انتشار اطلاعیه‌ای تاکید کرد که در هفتاد و دو ساعت آینده "سبد حمایت معیشت کارگران" پرداخت می‌شود.

متن اطلاعیه به شرح زیر است: 

با مشخص شدن آمار نهایی بیمه‌پردازان کارگری تامین اجتماعی، طی ۷۲ ساعت آینده کمک معیشت مصوب به حساب بیمه‌پردازان تامین اجتماعی واریز خواهد شد.

 پیرو مصوبه هیأت محترم وزیران درخصوص «دستورالعمل بسته کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه» موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۱۳۴۳۷/ت ۵۵۸۵۵هـ مورخ ۲۸/ ۸/ ۱۳۹۷، آمار بیمه‌پردازان سازمان تامین اجتماعی بعد از بررسی‌های متعدد و رفع همپوشانی درخصوص بیمه‌شدگانی که از محل این گروه‌ها و جمعیت‌های هدف کمک معیشت دریافت کردند و همچنین تعیین خانوارهایی با درآمد کمتر از سه میلیون تومان در ماه، مشخص و به سازمان برنامه و بودجه ارایه شد.

لازم به ذکر است پراکندگی کارگاه‌های مختلف که بیمه‌پردازان در آنها اشتغال دارند سبب تطویل بررسی‌های مورد نیاز شده است.

لذا با تعیین آمار نهایی این افراد، بسته حمایتی معیشتی به این دسته از افراد حداکثر تا ۷۲ ساعت آینده واریز خواهد شد.

در حالی سازمان برنامه و بودجه این خبر را اعلام می کند که برخی مسئولان مدعی هستند که بسته‌ها تامین مالی نشده‌اند. 

 "احمد میدری" معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای گذشته اعلام کرد که لیست کارگران مشمول آماده است و منتظر تامین منابع مالی هستیم

این در شرایطی است که "اکبر ایزدی" مدیرعامل سازمانِ هدفمندسازیِ یارانه‌ها در پاسخ به میدری پرسیده است: لیست را به چه کسی داده‌اند؟ ما از این موضوع بی‌خبریم. 

رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفته است: به آقای میدری زنگ بزنید و بگویید که آقای ایزدی می‌گوید کجا و چه زمانی لیست فرستاده‌اید، نکته دیگر اینکه اطلاعات کدام کارگران را فرستاده‌اید.

پیش از این مبلغ دویست هزار تومان بابت سبد معیشت بازنشستگان کشوری، تامین اجتماعی و...  به حساب‌های آنها واریز  شد اما ظاهرا در مورد کارگران، ناهماهنگی بین دستگاهی وجود دارد.

سبد حمایت معیشتی کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر