کد خبر: 715806 A

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام پیشنهادهای کمیسیون اجتماعی مجلس به کمیسیون تلفیق در ارتباط با بازنشستگان گفت: طبق مصوبه مجلس، ۸هزار میلیارد تومان به ۲هزارمیلیارد مصوب دولت بابت بودجه صندوق بازنشستگی اضافه شده است.

به گزارش ایلنا، طبق اعلام سلمان خدادادی (رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی)، در نهمین گردهمایی روسای کانون‌های بازنشستگی استان تهران در سال جاری که با حضور رؤسای کانون‌های بازنشستگی استان تهران برگزار شد، گفت: ۸هزار میلیارد تومان به ۲هزارمیلیارد مصوب دولت بابت بودجه صندوق بازنشستگی اضافه شده است.

وی گفت: همچنین رساندن سقف خدمات بیمه ای به هر بازنشسته تا ۳۰میلیون تومان برای هر سال، افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با تورم (علاوه بر مبلغ اضافه شده در همسان‌سازی)، الزام دولت به پرداخت سود پاداش پایان خدمت بازنشستگان در صورت تأخیر در پرداخت و برخورداری بازنشستگان از امکانات رفاهی به میزان برابر با شاغلان از دیگر مصوبات کمیسیون اجتماعی مجلس برای بازنشستگان بوده که به کمیسیون تلفیق پیشنهاد شده است.

خدادادی تأکید کرد: امیدوارم اعضای کمیسیون تلفیق در تصویب پیشنهادهای کمیسیون اجتماعی نهایت مساعدت را به عمل آورند.

 در این جلسه رؤسای کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور در موضوعات بودجه، معیشت، بیمه تکمیلی و بیمه ایثارگران بحث و تبادل نظر کردند و به دلیل تفصیل مباحث بخشی از گفتگوها به جلسات آینده موکول شد.

صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر