کد خبر: 715797 A

یک فعال صنفی معلمان مریوان:

اسکندر لطفی با انتقاد از ریزش دیوار هنرستانی در مریوان بر اثر وزش باد گفت: این اتفاق که البته خوشبختانه تلفات نداشته، محصول کمبود بودجه‌های آموزشی ست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسکندر لطفی (عضو کانون صنفی معلمان مریوان) از حادثه‌ای ناگوار خبر می‌دهد. او می‌گوید: حوالی ظهر دیروز (24 دی ماه) بر اثر وزش باد دیوار حیاط هنرستان «فنی قدس مریوان» فروریخت؛ این درحالیست که فقط یک سال از زمان ساخت این ساختمان می‌گذرد و خبرهای جاری تا این لحظه حاکی از آن است که این هنرستان تنها ساختمان آسیب دیده منطقه بر اثر وزش باد است.

وی با بیان اینکه نباید دیوار مدرسه‌ای که قرار است سرپناه معلمان و دانش آموزان باشد، با وزش یک باد به راحتی فروبریزد، می‌گوید: ما فعالان صنفی معلمان بارها به کمبود بودجه‌های آموزشی اعتراض کردیم؛ یکی از مهم‌ترین مطالبات ما همواره ارتقای بودجه‌های آموزشی به خصوص در بخش تجهیز و نوسازی مدارس بوده است اما متاسفانه همواره این خواسته‌ی ما نادیده گرفته شده است؛ همین امسال در لایحه بودجه 98 دیدیم که بودجه اختصاص یافته به آموزش، رشد چندانی نداشته است.

لطفی با تاکید بر اینکه به گفته‌ی خود مقامات آموزش و پرورش، بودجه مکفی برای نوسازی مدارس، 45 برابر بودجه‌ی تخصیص یافته فعلی است؛ می‌گوید: افزایش 5 درصدی بودجه‌های عمرانی و سهم ناقابل تجهیز مدارس، مشکل تجهیز مدارس را حل نمی‌کند.

وی ادامه می‌دهد: بگذریم از اینکه این مدرسه براساسِ عرف رایج «فرسوده» نبوده و فقط یک سال از ساخت آن می‌گذرد؛ خدا را شکر که این حادثه تلفات جانی نداشته است. حال اینجا مسئول و مقصر کیست؟ به نظر می‌رسد باید بگردیم و بیابیم پرتقال‌فروش را!

فعالان صنفی معلمان تجهیز و نوسازی مدارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر