کد خبر: 715253 A

در جلسه هیات اجرایی خانه کارگر قزوین مطرح شد:

جلسه هیات اجرایی خانه کارگر قزوین با حضور اعضای کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، دبیر و اعضای هیات اجرایی خانه کارگر قزوین در محل این تشکیلات برگزار شد.

به گزارش ایلنا، عیدعلی کریمی (دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین) در ابتدای جلسه هیات اجرایی خانه کارگر قزوین به تشریح  مسائل و موضوعات روز کارگران و بازنشستگان پرداخت و گفت: هم‌اکنون وضعیت کارگران شاغل و بازنشسته  مناسب نیست و از لحاط معیشتی دچار مشکل هستند.

وی در ادامه به دیدار اخیر خود با معاون وزیر کاراشاره کرد و گفت: در دیدار با آقای شاه‌کرمی درباره پایین بودن دستمزد کارگران شاغل و بازنشسته و سایر مزایای مزدی آنها همانند حق مسکن، خواربار و بن‌های نقدی و غیرنقدی باتوجه وضعیت فعلی اقتصاد کشور، صحبت‌هایی انجام شد و یکی از خواسته‌های ما این بود که در شورای عالی کار برای افزایش حقوق سال آینده کارگران شاغل و بازنشسته تصمیم‌هایی خوبی گرفته شود.

کریمی همچنین در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر در مورد طرحی که از طرف نمایندگان مجلس برای استانی کردن انتخابات به صحن مجلس داده شده، گفت: امیدواریم نمایندگان مجلس از مردم هم نظرخواهی کنند همین ملت بزرگ باید به این نمایندگان رائ دهند چون بعضی از قوانینی که تصویب می‌شود به ضرر همین قشر مظلوم کارگری و کم درآمد خواهد شد .به عنوان نمونه قانون خرید خدمت سربازی. این قانون برای کسانی اجرا می‌شود که مشکل تامین نان شب ندارند. افرادی که دغدغه تامین معیشت روزانه خود را دارند چگونه می‌توانند برای فرزندان خود خرید خدمت سربازی کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین با انتقاد از سیستم گزینش نمایندگان مجلس در این طرح گفت: فقط زمانی می‌شود به مصوبات مجلس امیدوار بود که کارگران نمایندگان خودشان را به مجلس بفرستند.

او با بیان اینکه مجلس، امروز خانه کارگران و زحمتکشان نیست، بلکه می‌شود، گفت: مجلس خانه دکترها و مهندسان است؛ افزود: یکی از موارد این طرح پیشنهادی ارتقای سطح تحصیلات نمایندگان از حداقل سواد به دکترا است یعنی اینکه از طبقه کارگر و کشاورز کسی امکان کاندیدا شدن برای نمایندگی مجلس را نخواهد داشت.

او با بیان اینکه اگر نمایندگان به طرح استانی شدن انتخابات مجلس رای دهند هزینه تبلیغات بالا می‌رود، افزود: با افزایش هزینه‌های تبلیغات کسانی که منابع مالی هنگفتی دارند امکان تبلیغ در انتخابات را خواهند داشت و کسانی توانایی مالی کافی برای هزینه تبلیغات ندارند خود به خود از صحنه رقابت و انتخابات خارج می‌شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه با تصویب این طرح کدام کارگر و کشاورز می‌تواند در رقابت‌های انتخاباتی شرکت کند، افزود: اگر این طرح تصویب شود یک کارگر و کشاورز هیچ وقت امکان حضور در انتخابات را در صد سال آینده نخواهد داشت. در عین حال کاندیداهایی که میلیاردها تومان با جیب یک عده‌ای منفعت‌طلب برای تبلیغات خود هزینه می‌کنند خود به خود وامدار آنها خواهند شد. بنابراین پس از آنکه وارد مجلس هم شوند دیگر نمی‌تواند دلسوز و حامی پابرهنه‌ها و طبقه مستضعف و کم درآمد جامعه شود.

در این جلسه همچنین سایر اعضای هیات اجرایی خانه کارگر استان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

photo_2019-01-13_23-48-53

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۳_۰۴-۳۱-۲۴

قزوین جلسه هیات اجرایی خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر